Despre examenul cat. D

Frumusele intradevar, am sa mi le tiparesc si eu A3 si fac sesiuni de privit.

Dar despre zecile de variante de semnalizare ale navelor, pe zi si noapte?
 
pai le tii minte, alta varianta n-am

am facut o plansa pentru luminile din colreg ... e inca in lucru, dar o caut si o trimit
 
OK mersi, ii dau bataie, sper sa pot baga si astea pe langa altele, care nu pot fi sterse. Varsta deh, capacitate limitata :titanic:
Am scris deja conspectand cat n-am scris de pe bancile scolilor, si inca cat mai e!
 
Imi cer scuze daca s-a mai discutat, insa as vrea sa stiu un lucru simplu: se poate da examenul asta la orice capitanie, sau numai unde esti "arondat"? daca e varianta 2, cum afli de ce capitanie apartii?
 
E de retinut ca sesiunile de examinare se tin "din cand in cand", in anumite zile ale unor anumite luni pentru fiecare capitanie, si doar daca sunt candidati.
Uite asa am furat-o eu, am pierdut Bucurestiul pentru ca am vrut sa ma duc la Galati, si acolo cam bate vantul. Nu-s marinari pe Dunare domnilor :titanic:
 
Am uitat sa multumesc, o fac acum, imi cer scuze!

Am dat examenul azi la prima ora, au fost multe intrebari din cele de aici. Singura problema mi-a pus-o indicatorul de apa potabila, toate raspunsurile erau de genul "apa potabila", dar l-am nimerit. C-ul, la primavara.

:iupi::iupi::iupi::iupi:
 
Sa intelegem ca ai luat D-ul?
Felicitari si sa-l stapanesti sanatos!!! :pb:
La cat mai multe ore pe apa!
 
Azi am luat si eu D-ul si C-ul ( cu mentiunea S) .
Sunt curios, a mai fost cineva de pe forum la examenul de azi?
 
Ultima editare:
Sa intelegem ca ai luat D-ul?
Felicitari si sa-l stapanesti sanatos!!! :pb:
La cat mai multe ore pe apa!

Da, multumesc!

Am rasfoit COLREG-ul acum, imi pare rau ca n-am dat si C-ul, vad ca multe chestii sunt similare, reguli, semnale, lumini. Nu-i bai, activitatea sustinuta alunga batranetea, antreneaza neuronii.
 
Capitaniii...

Imi cer scuze daca s-a mai discutat, insa as vrea sa stiu un lucru simplu: se poate da examenul asta la orice capitanie, sau numai unde esti "arondat"? daca e varianta 2, cum afli de ce capitanie apartii?

Buna
Stie cineva cum e cu taxa examen pe 2010 ?
La Dej ptr. cat D e 650 ron la Bucuresti (Herastrau ) este 320 ron . E chiar asa de mare diferenta ?
Ptr. C+ D se cere 1300 ron la DEJ iar la Bucuresti numai 560 ...De unde e diferenta aceasta ? E dublu si ....
 

Back
Sus