Despre examenul cat. D

Cam ciudata treaba asta, stiu ca tarifele sunt aceleasi peste tot, in Galati si Braila e 260 ron/categorie examenul si 60 ron plasticul, deci ca la Bucuresti. Eu zic sa le ceri celor din Dej sa-ti dea raspuns scris cu tarifele, ca tare mi-e ca a fost cineva care habar n-avea ce i-ai cerut exact.
 
Mie mi se pare corect, foarte corect! Pai apele de la Diej se compara cu apele de la B? La Diej te pregatesc aia pentru ape tumultoase, de munte, repezi, cataracte, saritori, cascade, pericole la tot pasul, pe cand la B inveti doar cum sa te dai in haznaua din Snagov!
Poate cineva afla si cat costa Oceanmaster-ul la Diej?
 
Singura explicatie (logica?!) este ca trebuie deplasata comisia de la Tr. Severin pana acolo, eventual cazata de unde si costurile mai mari. Oricum, maximul ce pot da acolo este C/D ... dar tot cred ca e un pic de abuz la mijloc ...
 
Examen c\d

Cam ciudata treaba asta, stiu ca tarifele sunt aceleasi peste tot, in Galati si Braila e 260 ron/categorie examenul si 60 ron plasticul, deci ca la Bucuresti. Eu zic sa le ceri celor din Dej sa-ti dea raspuns scris cu tarifele, ca tare mi-e ca a fost cineva care habar n-avea ce i-ai cerut exact.

Au trimis raspuns prin fax cu actele ce trebuie sa contina documentatia ,iar pretul numai prin telefon , am sunat si la mobil si la fix am vorbit cu 2 persoane diferite ,acelasi raspuns 1300 ron cat. c\d ,cica se da niste manuale ... la Bucuresti e 260 \categorie + 50 ron plasticul materia pe site ul oficial ...
 
Eu zic sa insisti sa-ti dea preturile in scris, ca sa ai cu ce sa le faci belea la Curtea de Conturi ;).
 
Manualele sunt la liber pe siteul ANR. Chiar si asa, cartea aia "Manualul conducatorului de ambarcatiuni de agrement cu motor" costa anul trecut 30 RON.

In ianuarie anul curent am luat manualul cu 40 ron cu taxe postale cu tot.
Cu toate ca am listat ce era pe ANR ,acuma nu -imi ramane decat sa le invati ...
 
examen feb 2010

examenul e vineri 19 februarie. ultima data pentru depunerea cererii si a dosarului de inscriere e in data de 16 feb. d+c 570 RON, daca am inteles bine.
Acte necesare: copie CI, adeverinta medic de familie ,,apt condus ambarcatiuni cu motor", copie diploma ultima forma de invatamant absolvita. sper ca n-am uitat nimic.
 
examenul e vineri 19 februarie. ultima data pentru depunerea cererii si a dosarului de inscriere e in data de 16 feb. d+c 570 RON, daca am inteles bine.
Acte necesare: copie CI, adeverinta medic de familie ,,apt condus ambarcatiuni cu motor", copie diploma ultima forma de invatamant absolvita. sper ca n-am uitat nimic.

Tocmai am sunat la Dej
Examenul e la Hotel Elion pe data de 26.02.2010 ora 9.00 Taxa e de 700 ron / categorie inscrieri pana in 26 ora 8,45.
 

Back
Sus