Banda fibra de sticla

Salut,

Legat de fibra de sticla - aveti idee daca, si unde as putea gasi in .ro banda/rola de fibra de sticla (ceva de genul asta). La Polydis am gasit doar panza, dar daca o faci fasii, iese destul de urat pe la imbinari.

Va multumesc pentru orice hint-uri sau sfaturi.
 
Daca nu te deranjeaza sa ai scoci pe margini, pui pe liniile de taiere banda cat mai ingusta, tai pe banda. La lipire umectezi cu rasina mai mult pe dedesubt.
 
Metoda de mascare propusa de Gigi e excelenta, imi pare rau ca n-am aplicat-o si eu :) Si eu am taiat "banda" din panza, la 45 grade, dar n-am pus scotch si mi-am rupt apoi degetele slefuind marginile, si tot se vedea urat. Pe unde era groaznic am dat cu chit auto.

Daca ar fi sa o iau de la inceput as masca cu folie (hartie) si placajul, cel putin pana se termina lucrul cu epoxy. Nu stiu altii cum sunt ... dar eu la inceput orice miscare cu epoxy in mana se lasa cu picaturi nedorite peste tot, care apoi trebuie bineintele slefuite. Intre timp m-am obisnuit, am ajuns la performanta de a lucra cu epoxy fara manusi si cu haine "de strada" :) dar la inceput am murdarit toata barca ...
 

Back
Sus