Tura pe lacurile Sinoe si Golovita pana la Portita

Salve,

Dupa traversarea Vest-Est de la Jurilovca la Portita, intentionez sa fac si o traversare sud-nord, cu plecare de undeva de pe Grindul Lupilor si sosirea in aceeasi zi la Gura Portita, intoarcerea facandu-se in ziua urmatoare (cu posibilitatea prelungirii sederii cu inca o zi, in scopuri de pescuit).
Deci, practic e o iesire de week-end, pe care as face-o peste 2-3 saptamani.

Cazarea se poate face la casute la Portita sau in cort. Eu as prefera casutele pentru ca se reduce din bagaj, insa si cortul are avantajul sau : poti sa campezi in salbaticie, fara sa tii neaparat sa ajungi intr-un loc anume.

Calatoria dus va fi de cca 15 km, adica cam 4-5 ore de padelat linistit, admirat pasari si mancat din cand in cand. In principiu, se va tine malul, pentru a ne bucura de fauna din zona, insa daca vremea ne va permite vom putea face si o scurtare de traseu. Eu unul intentionez sa ma apropii la o distanta "de privit" de un loc mai special de cuibarit al pelicanului cret.

Noi vom fi ca de obicei 3 intr-un sit-on-top 2 +1. E cineva interesat sa ne insoteasca ? :titanic:

Remi
 
Ultima editare:
M-as introduce si eu in seama - 2 persoane cu sit on top modelul nostru. Depinde de data cand doresti sa faceti aceasta iesire. Razvan
 

Back
Sus