PDA

View Full Version : Mallorca

DanutzaZpr
8 Jul 2010, 05:52 PM
Ahoy marinari,

Tot cu gandul la Egee si la mare, m-am suparat si am ajuns in Mallorca, mi-am zis, aici sigur o sa am mare si barcute sa mi-ajunga.

Asa ca iata ca am ajuns in Port d'andratx, Mallorca, la 40 de km de Palma...un colt de rai, cochetel si plin de nemti bogati,...o vila pe aici pe coline sare de milionu de euro...nush ce mananca oameni astia...da noroc au avut la viata lor. Dar asta nu inseamna ca noi muritorii de rand nu ne putem simti bine si noi, si nu ne putem bucura de tot ce e frumos... asa ca o sa las imaginile sa vorbeasca de la sine:):ahoy:

P.s cateva poze de cum au simtit spaniolii meciul, cred ca daca castiga Spania, nu se doarme pe aici 3 zile:) Hai Spania!! si culmea aici e plin de nemti, dar civilizatia isi spune cuvantul, in final dansau toti la gramada.:noroc:

O sa aupdatez...periodic.

Vant prilenic in tot ce intreprindeti!!!b-)

Smokey
8 Jul 2010, 09:43 PM
Scopul si durata vizitei?

gvincentiu
9 Jul 2010, 08:38 AM
Facem pariu ca din toate fotografiile din Mallorca, cea cu bogata nemţoaică Ón roşu :confused: va avea cele mai multe vizualizări?
Later edit (ca sa nu poluez thread-ul Danutei): pozele cu ea au cu 25% mai multe vizualizari decat oricare alta.

DanutzaZpr
9 Jul 2010, 09:24 PM
Scopul si durata vizitei?

hmmm, pai incerc sa imbin utilul cu placutul, imi fac o vacanta binemeritata de somer...si sper sa-mi gasesc si ceva de munca...acu om vedea cum mi-o fi norocul :)

Pana atunci, azi am fost in Palma...OMG stiu ca au port astia si marina....sunt fara cuvinte...las pozele sa vorbeasca...sunt facute din autobuzul vesel....nu am ajuns chiar la fatza locului...oricum...:sail:

DanutzaZpr
21 Jul 2010, 07:29 PM
Hei lume,

Am decis aici e paradisul, locul ideal de tinut barca si sa te dai pe aici, e o minunatie insula asta...are niste locatii incredibile....las pozele sa vb.

DanutzaZpr
30 Jul 2010, 07:08 PM
Ahoy revin cu poze noi, ca tot ma ancheta cineva daca aici nu este marina. Poze din marina Club de Vela...multi prefara sa stea la ancora in larg caci am inteles ca e cam pipiperata sederea aici:)

DanutzaZpr
30 Aug 2010, 02:21 PM
Ahoy dragii mei,

Am mai fost la explorat insula...deci las sa comentati:):sail:
Port de Sander, cel mai vechi din Mallorca si lacul Gorg Bleu..:)

DanutzaZpr
1 May 2012, 03:15 PM
Ahoy dragii mei,

Fac ce fac si tot pe aici ajung...sa va mai delectez cu cateva poze, zic:):D

Frumoasa insula, in strai de primavara...aici vara se incapataneaza sa vina, e mai frig ca in tara.:)

Enjoy!

gvincentiu
2 May 2012, 09:44 AM
Pe 1 iunie la Tulcea vii cu chopperul sau cu vreun yacht?

DanutzaZpr
2 May 2012, 02:57 PM
Pe 1 iunie la Tulcea vii cu chopperul sau cu vreun yacht?

nu stiu inca...oricum voi fi acolos si sper sa ne intalnim cta mai multi...:)

cu choperul cam greu ca nu poti lua bagaj....cu ychtul fac mult si e pretentios cu velierul pe brat...dar cine stie:):sail: dar sper sa ma dau cu caicul!

simba_the_sailor
31 Mar 2015, 07:54 AM
Pressure Drop - Mallorca Mayhem (http://www.pressure-drop.us/forums/content.php?5227-Mallorca-Mayhem)