cine fabrica lotus?

buna tuturor, sint nou pe aici. m-ar interesa daca imi poate spune cineva care ar fi producatorii care fac barci lotus si la care ar fi mai cea mai buna varianta ca si calitate si poate si ca pret.
 
Lotus e facuta la Galati si costa 1197 euro cu TVA noua. Am folosit barca unui prieten anul trecut cu un motor de 20 cai. Ca incepator pot sa zic ca e manevrabila,stabila, gliseaza usor.La rame nu m-am simtit prea bine pt ca aveam niste rame tampite de se loveau intre ele pe interior. Pt pescuit e minunata. Acum si-a luat Nufarul, e o barca facuta de aceeasi firma doar ca e nitel mai mare si ii trebuie si un motor mai mare(30-40 cai).
 
Sunt doua firme la Galati care fac lotusul. La un moment dat admin. au fost parteneri si faceau un singur model de lotus. Acum amandoi fac lotus dar unul este mai mic aprox. 4.8 L, 1,50 l, nu stiu h, facut de NAVAL SERVICES, (vezi anunturi pe pro brca sau pescuit utilizator probabil Dunarea nautica ) celalalt Dima si Fii L 5m, l 1,60, h nu stiu. Cea de 5m se aseaza bine, e sigura. Nu pot face o comparatie intre ele dar am sa intreb un prieten care a avut de 5 m cu 15 hp, foarte multumit de ea si are acum una de 4,8 m cu 5hp, prima a vandut-o din motive personale fara legatura cu barca. Sa vedem daca poate face o comparatie intre ele. Oricum amandoua sunt mai bune decat Lagunele. Cta despre Nufarul e deja alta barca, mult mai mare si necesita o motorizare mai mare. Daca mai pot ajuta cu ceva cu placere.
 
nu vreau sa para ca-mi fac reclama dar amandoua barcile merg la fel, singura diferenta este ca noi am ranforsat partea de jos a barcii sa nu m-ai vibreze, inf supl 0744316631
 
Spuneti-ne si noua cum anume ati ranforsat partea de jos. Fara sa sunam la telefon, puteam sa o facem accesand site-ul dar vrem sa fim informati prin intermediul forumului, astfel foarte multi oameni iau la cunostinta in acelasi timp.
Nu cred ca merg la fel din moment ce necesita o motorizare diferita. Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
 

Back
Sus