Skipper - sailing shirt

Rog admin-ul sa stearga acest thread daca este considerat reclama nelalocul ei. Personal, nu am pus acest thread pentru a vinde un produs ci pentru a pune la dispozitia barcaholicilor un obiect vestimentar ce mie imi este foarte drag.

Ma chinui de ceva vreme sa fac un produs (camasa) pentru iubitorii de barci si am reusit in sfarsit. SKIPPER este o camasa pentru iubitorii de navigat cu vele si nu numai.

893_1284728731.jpg


Toate bune!

Costin
 
..... SKIPPER este o camasa pentru iubitorii de navigat cu vele si nu numai.

Super ideea, la mai mare si la mai multi ca nu poti cumpara un tricou adevarat la ROmanica asta a lu' Bote!
Detalii, ca tot e in detalii. De ce e ea buna pt iubitori? Da' detalii serioase ca unii stim despre ce vorbim, am lucrat pt Braiconf!
 
Jupane Iacos, fa si tu niste camasi de yachting, adica dintr-un material subtire, cu maneca lunga, ca vara te coci pe barca, da sa nu fie negre, orice culoare e frumoasa, numai albe sa fie. Daca e o idee sa ii pui niste bride sa le transformi in maneca scurta cand ai chef. Nu zic ca e o idee buna neaparat, io am tot cautat cu maneca lunga, cu scurta mai gasesti, da nimeni nu face camasi din material subtire de vara cu maneca lunga :) din nefericire pentru astia de stau pe mare vara si ne bate soarele de ne zapaceste, de aia trebuie maneca lunga.
 
Jupane Iacos, fa si tu niste camasi de yachting, adica dintr-un material subtire, cu maneca lunga, ca vara te coci pe barca, da sa nu fie negre, orice culoare e frumoasa, numai albe sa fie. Daca e o idee sa ii pui niste bride sa le transformi in maneca scurta cand ai chef. Nu zic ca e o idee buna neaparat, io am tot cautat cu maneca lunga, cu scurta mai gasesti, da nimeni nu face camasi din material subtire de vara cu maneca lunga :) din nefericire pentru astia de stau pe mare vara si ne bate soarele de ne zapaceste, de aia trebuie maneca lunga.

OK! Priveste te rog modelul de mai jos si spune-mi daca corespunde. Eventual cu epoleti pe umeri pentru trese... Tesatura 97%bumbac / 3% elastan. Arata beton dupa spalare fara a mai fi calcata. As pune tot nasturi de 16L negri, pentru a face putin contrast. Tiparul REGULAR pentru a putea fi folosite si de skipperi mai ne-slim. Astept pareri...

585_1275557303_zoom.jpg
 
Super ideea, la mai mare si la mai multi ca nu poti cumpara un tricou adevarat la ROmanica asta a lu' Bote!
Detalii, ca tot e in detalii. De ce e ea buna pt iubitori? Da' detalii serioase ca unii stim despre ce vorbim, am lucrat pt Braiconf!

Pai e buna pentru ca e din tesatura relativ subtire 100% bumbac import Olanda. De asemenea, insertie subtire la pelerina si stei pentru a fi mai confortabila. Broderia "Sailer" de pe piept si aspectul camasii in sine, zic eu, spune totul...
 
Iacos, mie nu imi plac buzunarele alea cu capac si nici dupa nasturii negrii nu ma omor, dar e chestie de gust, as vedea-o un pic mai larga la maneci, sau e modelul tau gen arnold :) Epoleti nu ne trebuie ca nu suntem la marina de razbel. manecile sa se poata fixa mai sus , sa nu stea in incheietura cotului si un material mai putin rigid. Dublura aia din fata in care se inchid nasturii o duc inspre casual, trebuie mai sport :) zic io. Daca vrei neaparat sa folosesti negru, fa butonierele negre.
 

Back
Sus