Curierat Barcaholic.

stavride

Mediterraneus Ponticus
Curierat Barcaholic. OFERTE - CERERI de transport.

Multi dintre noi fac (si) drumuri pe uscat. Fara sa bea nimic inainte adica :D. Cu masina proprie. Se intampla sa am un drum spre Cluj (probleme personale) si mai am loc in masina de o persona (GRATIS !!!). Asadar ma ofer sa iau pe cineva pana acolo. Si exemplele pot continua. Pe scurt: DACA vreunul dintre noi are drumuri de genul acesta (cu masina mica, cu tirul, cu scuterul :) etc) si poate sa ajute pe altul (dintre noi) GRATIS (sau nu - dupa sufletul fiecaruia) ar fi frumos sa postam aici ,,ofertele,, si sa anuntam din timp astfel de deplasari. Pot fi facute publice si cereri de ,,transport,,. Exemplu: Pe data de .... doresc sa trimit (ajung, transport) la Constanta :) un caiac (pachet, etc). Daca vreun coleg are drum in perioada... rog sa imi lase un mesaj.

Spre exemplu, eu astazi plec in jur de ora 2 din zona Garii de Nord la Pitesti si ma intorc in jur de ora 18 in Bucuresti. Am 4 locuri libere - dus-intors. Daca doriti sa ma insotiti, haideti sa haidem. Sau daca aveti ceva de trimis/adus din Pitesti.
 
Ultima editare:
aaa, ce misto ideea. Eu am asa un dor de duca si as merge cu orice barcaholic pe oriunde, in curand sper sa si pot.
 
Stavride, o initiativa beton.
Joi, 30. Septembrie, plec din Calarasi (dar asta presupun ca nu intereseaza pe nimeni), catre Timisoara. ETA Bucuresti 6..6:30.
De la Bucuresti, ma mai gandesc daca traseul va fi Pitesti-Rm Valcea-Sibiu-Sebes-Deva-Lugoj-Timisoara (cel mai probabil), sau Pitesti-Craiova-Drobeta Turnu Severin-Orsova-Caransebes-Lugoj-Timisoara.
Am trei locuri disponibile, toate la geam, toate de fumatori.
Returul va fi Sambata, 02. Octombrie.
Astept clienti, ca e al dracu de lung drumul de unul singur.
 
Chiar nu se baga nimeni la o excursie in Banat?

O idee buna insa destul de riscanta tinand cont ca majoritatea de pe aici nu isi declara identitatea. NU spun ca risti sa il iei in masina pe Jack Spintecatorul insa ...
Apropo, Bucuresti - Timisoara poate fi facut si prin Buc-Pitesti-Rm. Valcea- Targu Jiu - Bumbesti Jiu - Hateg- Caransebes - Lugoj - Timisoara. Cu unele exceptii traseul e din categoria "Blana fra !!" si il poti face cam in vreo 7 ore (deh, Romania lu' peste prajit in privinta autostrazilor)

P.S. Postand aici mi-a venit ideea sa deschid un nou thread ""Carciumi recomandate in localitatea X. De exemplu, in Timisoara eu recomand calduros :noroc: "Camelot" sau "DAF Giroc"
 
Marti seara/in cel mai rau caz miercuri f dimineata plec din Braila spre Bucuresti, prin Slobozia. Astept colete :D Retur duminica seara pe aceeasi ruta.
 
O idee buna insa destul de riscanta tinand cont ca majoritatea de pe aici nu isi declara identitatea. NU spun ca risti sa il iei in masina pe Jack Spintecatorul insa ...
Apropo, Bucuresti - Timisoara poate fi facut si prin Buc-Pitesti-Rm. Valcea- Targu Jiu - Bumbesti Jiu - Hateg- Caransebes - Lugoj - Timisoara. Cu unele exceptii traseul e din categoria "Blana fra !!" si il poti face cam in vreo 7 ore (deh, Romania lu' peste prajit in privinta autostrazilor)

P.S. Postand aici mi-a venit ideea sa deschid un nou thread ""Carciumi recomandate in localitatea X. De exemplu, in Timisoara eu recomand calduros :noroc: "Camelot" sau "DAF Giroc"

Din traseul pe care il mentionezi, portiunea Caransebes-Lugoj ma calca pe nervi, fiindca se lucreaza si se circula pe o singura banda (cu semafoare) in multe locuri.
 
Din traseul pe care il mentionezi, portiunea Caransebes-Lugoj ma calca pe nervi, fiindca se lucreaza si se circula pe o singura banda (cu semafoare) in multe locuri.

Cu parere de rau pentru banateni insa SINGURUL drum european din zona aia se tot asfalteaza de 25 de ani.
 
Nu are nimeni un drum din
Brasov spre Bucuresti? Doresc sa cumpar un cort de la cineva de acolo si nu as vrea pentru un colet mic sa dau gramezi de bani la curierat.
Ma pregatesc pentru TID 2011 :D
 
Daca are trecere vreun bucurestean prin Calarasi, i-as fi recunoscator sa ii inmaneze lui Costin ( Orafaz) o maiastra chitara micuta, pe care n-am gasit inca timpul sa i-o returnez.
Felicitarile, masa si dansul in casa mirelui ( in cazul acesta eu :) )
 
Daca are trecere vreun bucurestean prin Calarasi, i-as fi recunoscator sa ii inmaneze lui Costin ( Orafaz) o maiastra chitara micuta, pe care n-am gasit inca timpul sa i-o returnez.
Felicitarile, masa si dansul in casa mirelui ( in cazul acesta eu :) )
ai rezolvat?S-ar putea sa merg eu in wknd la Orafaz
Sherbamont 0722518971
 
pai eu tot la navodari ma gandeam ca ma intalnesc cu el(si cu tribul lui),trecand prin Calarasi sa ridic o canoe si apoi pe mare, Vorbim.
Numai bine
Serban
 
Salut,

vad ca a 'murit' acest post si pentru mine apare o asa zisa 'vreme a delegatiilor'.

traseul va fi :
21.03 B-CT
22.03 CT-TL-BR-B

saptamana 25-29.03
B-DJ-MH-CS-TM-AR-BH-SJ-MM-SM-SG-BN-B
 
maine ( 28.02.2014 ) traseul va fi buc-galati si galati c-ta.
pe seara cat mai tarziu c-ta-buc.

daca pot ajuta cu ceva ...
 
Ultima editare:
Cineva din Tulcea spre Bucuresti cu drum? AM de adus un caiac de 5 m lungime, 28 kg. Sau... idei de transport ieftin si bun :)
Multumiri.
 
Ultima editare:

Back
Sus