Barca gonflabila tip Canoe - Metzeler Indio

METZELER INDIO SPEZIAL este o ambarcatiune extrem de robusta, nu foarte rapida dar in schimb foarte stabila si incapatoare. Documentatia spune ca a fost special conceputa pentru WHITE WATER. Personal nu am testat-o decat pe Dunare.
Include si spraydeck pentru doua persoane.
Barcazul este vestitul Gogoshar cu care s-a dat Orafaz la TID in urma cu doi ani. Se vinde pentru ca nu corespunde cerintelor noastre. Preferam barcazurile hard-shell.

Dimensiuni externe: 444x104cm
Dimensiuni interne: 350x60cm
Dimensiuni ambalata: 85x55x23cm
Greutate: about 27kg
Camere aer: 3
Numar persoane: 3 adults
Incarcatura maxima admisa: 450kg

Pret 450 euro
7020363263.jpg
 
Imi stapanesc cu greu doua dare de muci care vor neaparat sa mi se inoade in barba :)
Da-mi voie sa fac o precizare, Costin. Spray deck-ul ala acopera toata barca, deci este mai degraba o punte demontabila, care iti ofera garantia ca nu vei lua alta apa decat propria transpiratie atunci cand te incingi in fasul ala cauciucat.
Mai adaug doar ca in patru zile de padelat continuu nu a necesitat nici macar o pompa in afara de cele pe care le-a primit la umflarea initiala.
O barca beton.
 
Imi stapanesc cu greu doua dare de muci care vor neaparat sa mi se inoade in barba :)
Da-mi voie sa fac o precizare, Costin. Spray deck-ul ala acopera toata barca, deci este mai degraba o punte demontabila, care iti ofera garantia ca nu vei lua alta apa decat propria transpiratie atunci cand te incingi in fasul ala cauciucat.
Mai adaug doar ca in patru zile de padelat continuu nu a necesitat nici macar o pompa in afara de cele pe care le-a primit la umflarea initiala.
O barca beton.

Poate pui/puneti si o poza cu ea in actiune ;).
 

Back
Sus