Un super film cu caiace - This is the sea two-

Dragilor,

Am "gasit" pe net un super film cu caiace, "This is the sea two"
-Scurte reportaje cu oameni super talentati in ale caiacelor si separat o echipa de 3 fete care au facut inconjurul Tasmaniei-
Are un pic mai mult de 4 GB si nu am cum sa il urc pe un transfer.ro sau similar.
Dar daca vrea cineva ii pot trimite coordonatele cum sa il ia (sau daca e din Bucuresti ii pot da o copie pe DVD :) )

O zi blanda si senina,

Radu
 
Salutare!
Atentie! Exista si "This is the Sea 1, 3 si 4. 3-ul mi se pare cel mai spectaculos... Contine printre altele si un documentar cu o expeditie a unor australieni cu caiacele in Antarctica. Super-tare!
Pe cel din urma (4), desi e aparut de anul trecut inca nu l-am gasit pe t******. Cred ca am sa-l comand pe ebay.
Va recomand si Pacific Horizons, ceva similar, si "Guide to Sea Kayaking".
Costin
 
Multam fain,

Pentru unul ca mine, care a tinut o padela in mana vreo 3 minute, si doar pe uscat...banui ca ma ajuta destul de mult ...
La sfarsitul lunii martie o sa devin propietar de caiac Riot Edge 12.5 si sincer de abia astept ...

O zi senina si blanda,
Radu
 
Multam fain,

Pentru unul ca mine, care a tinut o padela in mana vreo 3 minute, si doar pe uscat...banui ca ma ajuta destul de mult ...
La sfarsitul lunii martie o sa devin propietar de caiac Riot Edge 12.5 si sincer de abia astept ...

O zi senina si blanda,
Radu

M-am dat anul trecut de mai multe ori cu acest Riot Edge 12,5 .
Destul de stabil si foarte confortabil, pentru un caiac rigid solo, care-l face excelent la clasa, "primul meu caiac" !
Faza inconvenabila o sa fie, cand o sa vrei dupa o vreme sa il schimbi dupa un alt model, gandul o sa se duca mereu la, confortul lui Edge !!! :)
Iar skegul ala retractabil face toti banii, cand ai de a face cu curenti de tot felul, ca sa tii caiacul stabil, pe directie.
 
Ultima editare:
Salutare!
Atentie! Exista si "This is the Sea 1, 3 si 4. 3-ul mi se pare cel mai spectaculos... Contine printre altele si un documentar cu o expeditie a unor australieni cu caiacele in Antarctica. Super-tare!
Pe cel din urma (4), desi e aparut de anul trecut inca nu l-am gasit pe t******. Cred ca am sa-l comand pe ebay.
Va recomand si Pacific Horizons, ceva similar, si "Guide to Sea Kayaking".
Costin

acolo sa le tineti si nu le dati.....:ahoy:
oricum filmuletele super tari :titanic: cred ca poti sa le vezi de 100 de ori fara sa te plictisesti (mai ales pe vremea asta...)

sa facem si noi, de exemplu la tabara de creatie (era za zic "de apa"), sau in aprilie-mai pe dunare (printre copaci) sau pe neajlov...dar trebuie niste camere mai ca-lumea (la apa) si cineva care sa stie si sa se sacrifice....:eek:
 
acolo sa le tineti si nu le dati.....:ahoy:
oricum filmuletele super tari :titanic: cred ca poti sa le vezi de 100 de ori fara sa te plictisesti (mai ales pe vremea asta...)

sa facem si noi, de exemplu la tabara de creatie (era za zic "de apa"), sau in aprilie-mai pe dunare (printre copaci) sau pe neajlov...dar trebuie niste camere mai ca-lumea (la apa) si cineva care sa stie si sa se sacrifice....:eek:

Le-as vedea si eu de 100 de ori, daca imi dati un link :)
 
Salut! Te rog frumos,imi poti da si mie coordonatele acestui film ? Foarte frumos din partea ta,ca ai impartasit cu noi acest film minunat.O zi frumoasa!
 
Salutare!
Din pacate, singura modalitate de a fi descarcate este cu un client de torrent. Insa cei care seeduiesc sunt foarte putini. Eu le-am descarcat in multe saptamani consecutiv cu rabdare de otel. Cine foloseste torrentul stie ce spun. Am sa fac cate o copie din toate cele de mai sus. Intrebarea este cum sa fac sa ajunga la toti cei interesati.

Costin
 
Salutare!
Din pacate, singura modalitate de a fi descarcate este cu un client de torrent. Insa cei care seeduiesc sunt foarte putini. Eu le-am descarcat in multe saptamani consecutiv cu rabdare de otel. Cine foloseste torrentul stie ce spun. Am sa fac cate o copie din toate cele de mai sus. Intrebarea este cum sa fac sa ajunga la toti cei interesati.

Costin

Pune-le pe un torrent :D.
PS. Salutare si bine ai revenit Costine! :)
 
Salutare!
Din pacate, singura modalitate de a fi descarcate este cu un client de torrent. Insa cei care seeduiesc sunt foarte putini. Eu le-am descarcat in multe saptamani consecutiv cu rabdare de otel. Cine foloseste torrentul stie ce spun. Am sa fac cate o copie din toate cele de mai sus. Intrebarea este cum sa fac sa ajunga la toti cei interesati.

Costin

eu stiu cum,
dar am vazut ca tu vi la intalniri barcaholice decat cand e vorba de barci si apa, la un mic cu bere nu ai veni si tu.
Maine ar fi o ocazie.
 
Salutare,
Cate o copie dupa fiecare DVD se afla la Bogdan.
Va recomand sa incepeti cu "Sea Kayaking".

Toate bune,

Costin
 

Back
Sus