Va place jucaria asta???

Salut baieti, am vazut doua filmulete: youtube A Kayak You Can Pedal si youtube Pedal Fishing Kayak. Aveti idee de unde as putea cumpara asa ceva, din Romania sau imprejurimi? E faina jucaria nu?
 
Salut baieti, am vazut doua filmulete: youtube A Kayak You Can Pedal si youtube Pedal Fishing Kayak. Aveti idee de unde as putea cumpara asa ceva, din Romania sau imprejurimi? E faina jucaria nu?

Nu stiu pe nimeni in Romania sa aduca asa ceva, insa poti comanda celor care comercializeaza Sevylor.
Poate iti da Diana (L-fy) ceva detalii.
 
multam' pentru informatii. Acest tip de caiac il produce o firma americana( nativewatercraft), am intrat pe site-ul lor. Mihai, mersi pentru documentatie, dar cu engleza sunt la nivelul putin spre deloc.
 
Nici o problema,era oricum vorba despre hobbie kayak care are o propulsie cu niste aripioare ca ale pinguinului. Cred ca Native are elice.
Daca iti iei asa ceva sper ca nu sunt ierburi peunde mergi.
Eu tot la vasla raman. Am un Native Watercraft. Magic 12 (fara elice). E fain, doar ca a necesitat ceva modificari ca sa stau un pic mai in fatza. Abia astept dezghetzul.
 
Nici o problema,era oricum vorba despre hobbie kayak care are o propulsie cu niste aripioare ca ale pinguinului. Cred ca Native are elice.
Daca iti iei asa ceva sper ca nu sunt ierburi peunde mergi.
Eu tot la vasla raman. Am un Native Watercraft. Magic 12 (fara elice). E fain, doar ca a necesitat ceva modificari ca sa stau un pic mai in fatza. Abia astept dezghetzul.
Am vazut hobbie kayak tot pe youtube, se pare ca Native Watercraft avand elice are si propulsia mai performanta.Am observat ca pare foarte confortabil, cred ca ar fi bun pentru cei care au probleme cu spatele.La inceput de sezon pana intru in forma, ma cam doare si pe mine spatele de la padelat.Te-ai dat vreodata cu Jetkayak? Tot pe youtube am vazut cateva filme.
 
Salut,

Eu am un Hobbie modelul gonflabil de 2 persoane i14t.
E bestial. Nu stiu cum sunt altele dar asta e bestial.
E ultra rapid pentru un gonflabil.
Am terminat Vogalonga cu el si rupe la stabilitate si la viteza.
 
Si ca idee daca ar fii sa-mi iau un rigid si as avea unde sa-l tin, alegerea mea ar fii un Hobie Advanced Island.
 
E i14t nu i12t :)
E cel de dublu :)
Si e fix ca un gonflabil normal doar ca are in materialul din care e facut niste fire de metal sa-l rigidizeze si e foarte greu. Are peste 50kg.
 
Eu l-am luat pe al meu de la NauticLife.ro .
P.S. Inca sper sa-i conving sa ma lase sa ies cu Advanced Island pe care il au in showroom.
 
Asta da jucarie, nu te ploua ,nu te bate vantul! Nauticraft-ul cred ca merita punctaj maxim:confort, aspect, usor de manevrat, te plimbi gratis, ce mai...nota 10! Traiasca USA!!!
 

Back
Sus