barci din ukraina

cum as putea naduce o barca din ukraina?.. , care sunt taxele vamale ?..,cum pot da o comanda?..,caci de calitate nu discut.
 
in general barci

barcile din ukraina ,si ma refer la gonflabile au adausuri mari si fiabilitate scazuta. Am cautat si sunt destui binevoitori sa-mi aduca un Koilibri de exemplu la preturi acceptabile fata de ce gasesti pe pro-barca . As dori mai exact o barca pentru transport pe masina, o barca din aluminiu din vest reusita ar fi ,,motomarine'' ,sau un ,,starkraft '' dar preturile sunt ca ptr. salupe .O barca ptr masina de regula e una de 3-3,60 m ,asta ca se numeasca si barca ,sa nu plutesti pe o coaja si sa faci cascadorii pe balta si ma refer la cele de 2,20-3m. O barca din aluminiu din est ar fi ,,romantika'' dar aia nu seamana a barca ,asa ca m-am hotarat sa iau una din fibra. Daca deschidem capitolul barci din fibra ptr transport pe masina am studiat acest site si mi-am facut o parere despre barcile romanesti si marele impediment ar fi pretul ,,romanul s-a nascut targovet mare '' si nu mai spun si restul zicalei ca nu e voie pe acest site ... Care sunt mai ieftine sunt slabe calitativ asta in cazul barcilor noi. ......de aceea m-am hotarat sa iau una din fibra din ukraina si am rugat vizitatorii sa-mi dea unele indicatii.... multumesc anticipat.
 
Si eu am fost interesat de o barca din fibra sa o pot transporta pe barile transversale de pe masina.In Romania am gasit doua variante usoare si acceptabile ca pret:1) barca confort 340, tip catamaran, 75kg, 825 euro(fara TVA), produsa la Sibiu ( www.stefani-piscine.ro) si 2) barca Otter, 3.65m,65kg,670euro cu TVA, produsa in Arad(www.West-sport.ro).Din discutii cu "lupii de mare",am ajuns la concluzia ca tot o pneumatica mi-ar usura existenta, este portabila, usoara, stabila, spatiu redus pentru depozitare si inclin spre o Quicksilver 340 Airdeck (43kg, PVC termosudat ,1200 euro ).Nu stiu din ce material sunt barcile rusesti, sunt ieftine din cate am observat pe net, am vazut si Kolibri-ul din Ucraina, este urata rau si mi se pare ca nu are chila gonflabila in"V", cred ca are fundul plat ca prea salta pe apa in filmuletul pe care l-am vazut.Acum ce sa zic ,fiecare cu parerile si nevoile sale ca de asta purtam discutii.Ar mai fi interesanta o canoe cu motor produsa de cei de la Plasma din Galati, are 60kg si este in jur de 500 euro, nu stiu cum se comporta pe apa, nu sunt filme pe youtube.Poate mai intervine cineva.Numai bine!
 

Back
Sus