Iesire sambata la Snagov ...

Salutare gasca vesela,
Eu am de gand sa imi fac botezul sambata asta la Snagov ...
Nasul este zaad :)
Acuma ... cat de bine gasita e comparatia de mai sus, va povestesc eu duminica :D
Eu in principiu ma duc sa ma dau cu caiacul, daca se va lasa cu baie, asta ramane de vazut ...
O sa ajungem acolo probabil in jur de pranz ...
Daca mai sunt doritori sunt foarte bineveniti :)

:noroc:
O zi blanda si senina
Radu
 
In principiu doream si noi sa participam impreuna cu 2 prieteni (sot sotie). Daca exista la cineva dintre cei ce citesc acest topic un caiac de 2 pers. (chiar si sit on top) de inchiriat, 2 padele si 2 veste, spuneti0mi si mie va rog. Multumesc
 
Salut

As venii si eu dar sa vad daca fac rost de niste bani de benzina. Unde este acel El Capitan? Un link pe Google Maps m-ar ajuta.
 
Pina acum ...

In principu, pina acum, am stabilit ca in jur de ora 12:00 ne strangem la Bogdan -pe calea asta afla si el- :D , apoi probabil in jur de 13:00 o sa ajungem la pontonul de la EL CAPITAN.
In plus avem cu noi un expert/maestru/guru -surpriza- persoana detasata temporar in Bucuresti

O zi blanda si senina,
Radu
:noroc:
 
Adica vrei sa spui "un expert/maestru/gu..(stim noi cine) - surpriza"?
Ah, cat p'aci sa stric surpriza!
Distractie maxima!
 
In principu, pina acum, am stabilit ca in jur de ora 12:00 ne strangem la Bogdan -pe calea asta afla si el- :D , apoi probabil in jur de 13:00 o sa ajungem la pontonul de la EL CAPITAN.
In plus avem cu noi un expert/maestru/guru -surpriza- persoana detasata temporar in Bucuresti

O zi blanda si senina,
Radu
:noroc:

Surprize Surprize si placute dar exista o mica problema, de la 11 la 12 tre sa fac de paza in fara ateneului pana iese fetita din prima casatorie cu maicasa si dupa aia eventual sa vin in Herastrau. Daca se nu vi se pare tarziu incerc sa vin direct de la ateneu, adica un fel de 12:25. Mai exista posibilitatea sa va dau barcile de vineri seara.
 
vedeti ca la El Capitan mai mult ca sigur nu o sa va lase sa va lansati de la pontonul lor, mai ales daca asta o sa o faceti dupa ora 11, dar nu este nevoie sa folositi pontonul lor, exista in partea dreapta de El Capitan un ponton de care ne-am folosit tot anul trecut, Zaad stie nu este este. Din momentul in care iesiti de pe DN1 si intrati pe drumul spre El Capitan aproape de capat se face un drum in dreapta asfaltat si cu un indicator de interzis, mai se merge in jur de 500 de m cred si o sa vedeti ca s eformeaza in stinga un drum ( mult spus) prin padure care duce exact la contoane alea. Se poate sa ajung si eu pe acolo, da rinca nu m-am hotarit dac acu caiacul sau cu bicicleta. Dupa cum am vazut prognoza o sa cam bata vintul, si in conditiile astea as prefera sa ma plimb cu bicicleta prin padure poate asa mai identific si alte locuri bune de lansat la apa.
 
corectare pontonul este in stinga de El Capitan si tot la stinga se face de pe drumul respectiv, m-am gindit la directia din perspectiva priviri de pe apa si nu este corect , cind vi de pe uscat. Deci dupa iesire din DN1 spre El capitan la capat faceti stinga si dupa 500 m drumul format prin padure in dreapta.
 
@stavride: Pot sa vin eu cu ala cu pedale daca e.
@shindo: se poate intra pe la El Capitan ca nu s-a deschis inca, si nu are sens mai ales pentru ca e apa scazuta sa ne chinuim cu pontonul prin padure.
 
Salut...Pentru ca momentan am acces la net, pot sa declar public si participarea mea. Inca nu stiu cu ce caiac, dar multumita Profesorului zBuciu, nu raman pe uscat, cu buza umflata...
 
De la Zaad coordontale exacte ale locului:
44.716779, 26.164906
am inteels ca este la 200m de EL CAPITAN undeva in stanga.
 
Salut...Pentru ca momentan am acces la net, pot sa declar public si participarea mea. Inca nu stiu cu ce caiac, dar multumita Profesorului zBuciu, nu raman pe uscat, cu buza umflata...

nu ramaneai tu pe mal, macar ca faceai o baie :D....
daca te lasa omul in pace parca te vad ca vii cu vre-o copaie de sharewater, sau ce-o mai fi, facuta peste noapte cu resturi de placaj de pe santier :D...
daca mai exersezi mult o sa ajungi sa faci caiace la fata locului, pe malul baltii :sail::sail:
 
Ultima editare:

Back
Sus