Tura caiac pe langa Timisoara - Sambata 23 Apr

Smokey

Mic barcaholic
Cine e interesat de o tura cu caiacul pe langa Timisoara, Sambata 23 Aprilie (inainte de Paste). Ocazie cu care imi voi "uda" caiacul la propriu si la figurat.

Impreuna cu Imi ne gandea la lacul de la Liebling, dar am inteles ca digul era spart si apa cam mica, daca nu acolo gasim alta varianta interesanta.
 
hmmmm!!! spere sa reusesc sa termin ce mai am in legatura cu furchetii pana atunci. daca nu fac si eu ca tine cu cuie de strapazan si gata.
pe la ce ora v-ati gandit?
 
Pe perioada sarbatorilor voi fi plecat din zona. Poate ne organizam saptamana de dupa. Oricum felicitari pentru achizitie. Arata si sunt sigur ca se comporta excelent.
 
E incredibil ce se intampla in tara asta ....

Ieri imi spune Imi ca la Liebling s-a spart digul anul trecut (n-am inteles exact, motive de pescuit cu grebla, pe forumurile de pescari am citit), dar totusi ceva apa ar fi acolo. Ma pun ieri si sun sistematic:
- primaria Liebling (lacul e la 1 km de ei) ... nu cunosc nimic
- firma care a administrat lacul ... nu cunosc nimic, nu mai au lacul in exploatare
- Apele Romane, directia Banat ... stiu problema, dar nu cunosc starea, sa sun la filiala Timis
- Apele Romane Timis ... la fel, imi dau nr. de la ceva "filiala" Șag (comuna de care tine Liebling probabil) - ieri dau de o tanti, nu stie, sa sun azi;
- Apele Romane Șag ... sun azi, expun problema, vine la telefon cineva care "mai stie" si stupefactie: "exista lac la Liebling?! ... eu nu stiu domnu' .... "
WTF/QED

Sceneta 2: exista o rezervatie ornitologica la SatChinez (20km de Timisoara), sunt niste mlastini acolo, si m-am gandit in prostia mea ca s-ar putea vizita din caiac.
Sun la primaria din sat
- Se poate vizita rezervatia?
- Sigur ca da
- Se poate si cu caiacul?
- Cu ce!?
- Cu caiacul (stiti, vasle, plutire, liniste, etc)
- Nu se poate ca speriati pasarile!
- Bun, dar cum se poate vizita atunci?
- Va uitati din spatele primariei si vedeti cum se hranesc ...
... speachless ....



Asadar si prin urmare, propun urmatorul plan:
- Sambata dimineata ne intalnim si mergem la Liebling
- daca nu ne place ne intoarcem si ne oprim la Sag si mergem pe Timis
- alternativ mergem pe Bega de la inceput
 
Pe perioada sarbatorilor voi fi plecat din zona. Poate ne organizam saptamana de dupa. Oricum felicitari pentru achizitie. Arata si sunt sigur ca se comporta excelent.
Multam! Ne organizam si dupa ce te intorci, cu siguranta (eu sunt plecat de 1 Mai)
 
Iulian, sunt de acord cu propunerea ta.
Mergem pana la Liebling si daca nu ne place ne intoarcem la Sag si dam o tura pe Timis.
 
Daca nu sunt conditii la Liebling, puteti merge la Albina, via Sacosu Turcesc si va dati drumul pe Timis de acolo.;)
 
si eu viiiin !!! scuze ca nu am postat pe forum pana acum :) Am un loc liber in caiac (e cu 2 locuri) si 2 veste si 3 padele (una de dama).
deci mai puteti veni cu prietena sau vreun amic sa stea la mine in caiac pe locul liber (daca nu, punem berile in carlinga libera :)) )
 
si eu viiiin !!! scuze ca nu am postat pe forum pana acum :) Am un loc liber in caiac (e cu 2 locuri) si 2 veste si 3 padele (una de dama).
deci mai puteti veni cu prietena sau vreun amic sa stea la mine in caiac pe locul liber (daca nu, punem berile in carlinga libera :)) )

pai as fi eu..1. este intalnire de caiacisti si 2 eu am barca la parta si inca mai am probleme cu furchetii(sunt la strungar sa fac alta inventie sa nu-mi mai scartaie)..si nu am nici rovinieta la masina..asa ca daca ma ia careva MULTAM MULT .. si as cam experimenta si eu chestia cu caiacu deci radu ..daca nu s-a ocupat locu ..baga si pe fratele tau barcaholic pe lista.
 
Propun intalnirea sambata dimineata, la ora 9:00. Un loc care sa convina tuturor? Petrom Sagului?
 

Back
Sus