Bine v-am lasat! Bine v-am gasit!

skipper

RYA Instructor
Vreme de doi ani jumatate si 1345 de posturi am tocit tastele pe aici tot predicand cateva reguli :

- keep it simple, sailor (legea lui Tanti Nutzi)
- sa ne radem, sa ne simtem bine (constanta lui Capatos)
- mai bine un magar viu decat un leu mort (epitaful lui Shackelton)
- ce-i drept nu-i stramb (tautolologia lui Base)
- intai oul si apoi cotcodacul (teorema gainii absolute)
- sa aiba tot omul lucrul lui (corolarul ardeleanului)

Acum, in Saptamana Patimilor, a venit sorocul sa pun in sfarsit in aplicare regula mea preferata, cea a ardeleanului care-a pierdut trenul, si astfel sa ma pot bucura si eu de ‘lucrul meu’ : [url]www.eurosail.ro [/URL]. Am facut un site care vrea sa fie o revista, un carnet de bord si o platforma de comunicare.
Ce-am facut aici, sa ramana aici si sa va foloseasca; mai departe voi incerca sa dezvolt la mine. Cat voi reusi, Doamne Doamne stie, macar stiu c-am incercat si am deschis usa.
Oricine e binevenit sa puna umarul sau macar sa se infrupte; bine v-am lasat si in acelasi timp bine ati venit !
Paste Fericit!
 
Ultima editare:
La dracu'... trebuie sa ne impartim fortele nautice intre un motociclist, un braconier si un aviator... si ei nebuni si noi mai nebuni ca ne uitam in gura lor :)
 
nu-i nimic, asa s-a intamplat in toate comunitatile virtuale, si la motociclete si la atv-uri si la rulote, acum si la barci. Dar mai bine asa decat deloc. Succes in tot ce intreprindeti.
 

Back
Sus