Prima iesire pe mare din 2011

Homepage aici Dan Mladin


Fireste pentru noi va fi prima iesire din acest an, altii mai norocosi probabil au simtit deja vantul in vele pe anul asta.
Pe 27 apr ne asteapta doua BAVARII, Bavaria 41 si Bavaria 39, acostate in Skiathos. Ne-am bucurat ca sunt aproape la fel pentru ca putem crea si putina competitie.
Traseul pe care l-am ales, pentru o saptamana, incepe pe Skiathos, atinge Skiros, Skopelos, Kasandra, Sporade din nou (la alegere) si se incheie pe Skiathos pe 4 mai (nefiind batut in cuie). Vom avea de traversat si 70 - 80 de Mm, noi avand doar C+D si S. Din echipaj (navigatori) fac parte : Eu (Dan Mladin), Suparacila (Ciobanu), Duri, Viforu, Aurica, AIK si nu in ultimul rand Cristina (cel mai nou permis).
In ce priveste vremea, prognoza nu este prea favorabila, avand rezervata ploaie, pentru primele doua zile. Macar va fi si vant, caci din a treia zi vantul va scadea sub 6 noduri. Mai departe vom vedea.....
Acum inainte de plecare, gandul nu-mi sta decat la traseu, bagaj, harti, lanterne, in principiu tot ce tine de pregatiri, asa cum voi, cititorilor, va ganditi numai la drob, ciorbe, fripturi si alte produse specifice pastelui.
Va salut pe toti si promit poze, impresii si povesti dupa 6 mai.

Ctrl+V fericit !
 
nevasta cand a auzit m-a trimis si pe mine cu voi..... :)) P.s. = fa si tu o poza faina pe barca aia sa o pui la avatar ca asta care o vedem acum este pentru forumurile de off road nu de barcaholici.

Eu unul astept cronica, am facut eu pe durul ca nu ies pe mare decat cu barca mea, dar cred ca o sa ma inmoi, asta daca vreau marea ca daca astept barca mea de mare, este posibil sa raman cu asteptarea.
Inca o data distractie maxima si vreme buna.
 

Back
Sus