BARCI FAIR PLAY GIURGIU

SALUTARE LA TOATA LUMEA
AM DESCHIS ACEST TOPIC PENTRU A DISCUTA CU EVENTUALII PROPRIETARI DE BARCI CONSTRUITE IN GIURGIU.MODELUL MEU ESTE BEAUTY 500.
AS APRECIA PARERI DE LA TOATA LUMEA DAR IN SPECIAL DE LA FOSTI SAU ACTUALI DETINATORI AI ACESTUI MODEL
CU STIMA
 
Teo, intreaba si iti raspund. Iti voi raspunde si in calitate de fost proprietar si dealer- same time
Recunosc, prima mea barca am cumparat-o de la Edi, in 2001-2002, un Rebel 400.
Apoi pentru o scurta perioada am fost si dealerul lui, insa..m-am lasat
 
Nu intrebam de ce pentru ca nu este politicos, insa sigur nu are legatura cu barca pe care ai avut-o. Sti ceva si despre Beauty 500? Asta este intrebarea?
 
ZIUA BUNA
CU DVS DE LA NM MARINE AM DISCUTAT ,VA RESPECT DAR NU VA IMPARTASESC PARERILE SUMBRE REFERITOARE LA FAIR PLAY BOATS
1)AM TESTA BARCA BEAUTY500 CAM 40 ORE PANA ACUM (2,4,6 OAMENI +BAGAJE)+HONDA 75 SI A MERS-(8,10,12 L/H)
2)AM FACUT DRUMURILE CU OM CU EXPERIENTA-PAREREA LUI (SI A MEA) ESTE CA ESTE O BARCA MEDIE/MODESTA DAR CU ARANJAMENT INTERIOR F BUN PENTRU AGREMENT
AM MERS DE PASTE SI AM STAT LA SF GHEORGHE 4 ZILE (PE MARE ,DUNARE ,CANALE).POT SA SPUN CA BARCA E DE NOTA 7 SI MOTORUL DE NOTA 10.
RAMANE INTREBAREA:ESTE CINEVA CU BARCI FAIR PLAY GIURGIU SI BEAUTY 500 (MODEL POZA) CARE POATE SA DEA O PARERE?
CU STIMA
 
SALUTARE
AM ADAUGAT LA ZONE NAVIGABILE LACUL RAZIM,BABADAG,GURA PORTITEI,LACUL UZLINA,LACUL ISACOV.
AM FOST CU 4 PERSOANE SI TOTUL A DECURS OK(CU EXCEPTIA UNUI TAMPIT CARE SE CREDEA PE DN1)
DESPRE BARCA:
1)ODATA CE COBORI TRIMUL LA MAXIM SE STABILIZEAZA SI POZITIA F MULT(CHIAR CU 4 PERS PE SPATE)
2)CONSUMUL RAMANE SUB 10 L/ORA(MARS 35-40KM/H....MAXIM 62KM/H)
3)FOARTE PRACTICA PARTEA DIN FATA(AM LUAT MASA 4 PERSOANE PE PROVA)
4)NEPLACUTA SENZATIE LA TRECEREA UNUI CETATEAN DE PE O PARTE PE ALTA

SPOR SI SANATATE...POATE VIN SI ALTE PARERI
 
Cu toate ca postezi CU LITERE MARI ADICA MAJUSCULE tot nu credem fara niste poze. Invidiosi pe excursia voastra suntem, fara indoiala.
 
pacat ca barci la noi in romania mai rar.
nu ma refer la lotci sau gonflabile,ci la barci de agrement serioase...
poate cineva cu o barca similara ca model...o parere ceva....
nu se poate toti sa fie cu barcute mici sau si mai rau ...fara.

va astept cu interes parerile
 
Prima poza care o vad de la noul port, nu mai ai si altele? Unde este amplasat mai exact? Cat costa? Ce facilitati are, vad ca are pontoane si atat?

Si barca arata super, sa-ti traiasca!
 
Prima poza care o vad de la noul port, nu mai ai si altele? Unde este amplasat mai exact? Cat costa? Ce facilitati are, vad ca are pontoane si atat?

Si barca arata super, sa-ti traiasca!

Intru in cor cu antevorbitorul si cant pe 2 voci : unde? ce pret? ce facilitati ?
In visele mele, toate malurile sunt capitonate cu asemenea pontoane, din loc in loc :)
O baza de date cu locurile de acostare incercam demult sa intocmim aici. Asta arata chiar bine. Niste coordonate GPS ar fi minunat daca ai pune, multumescu-ti, Teo :)
 
Cat despre barca, ea arata foarte bine. Nu stiu cat e de spatioasa, dar vad ca a fost de preferat ca bagajele sa stea pe prova. Stiind ca o poza valoreaza cat 1000 de cuvinte, ar fi bine sa o descrii aici in cateva mii de cuvintele traduse in imagini :) .
Din discutiile de pana acum am sesizat ca nu stie lumea prea multe despre acest tip de barca. Dar demersul tau e foarte bun, aducand-o in discutie.
 
voie buna si benzina fara apa!
voi incerca sa raspund scurt:
1)portul este la sf gheorghe langa capitanie(sfat orientare :exista NAVIONICS pentru IPHONE gratis .....daca stii cu decodarea)
2)facilitati:se poate acosta civilizat,dai 10 lei la paza si 180 lei pe camera +mic dejun cu vedere la salupa ta...dar 4 stele intregi.(ei zic 3)
3)benzina langa(STAR 2000....unii zic ca da ,altii ca ba)oricum filtru motor+filtru pe furtun obligatoriu
4)bagajele au stat la prova pentru ca toti au vrut sub prelata....desii era soare si 20 grade.dar oricum se face din trim.
5)nu se stie chiar nimic despre aceasta barca.eu nu zic ca sunt nici bune nici rele pana nu fac 1 an cu ele.pana acu (60 ore)a fost bine(7 din 10 )si motor (10 din 10)
6)exista showroom in giurgiu dar parerea mea este ca nu merita noua(ai alte optiuni :bayliner etc)(noua cu acest motor si optiuni e cam 20000 euro)
sanatate si pe ape !
 
Buna seara,sunt si eu interesat de o barca Rebel 400,puteti sa-mi spuneti niste concluzii in calitate de fost proprietar al unei asemenea barci?
 
rebel 400

salut
am mers cu una(rebel 400) nu am avut una.eu am modelul beauty 500.
rebel 400 e mica,joasa si subtire la fibra.personal cred ca merge la pescuit si nu cred ca m-as incumeta pe Dunare pe valuri.cei cu care am mers eu pescuiau pe lacuri la rapitori.NU as recomanda aceasta barca pentru incepatori/agrement pe Dunare.
Constructorul din giurgiu nu are referinte (de fapt are putine si nu tocmai bune) si recomand mai degraba SPAT sau PLASMA laguna 480.O barca de 4 m nu este pentru Dunare.
Eu pot doar sa recomand pentru AGREMENT (chiar si pe mare linistita) modelul meu.
sper ca te-am ajutat
 

Back
Sus