vand canoe

Vand canoe model Indian din fibra de sticla, facuta de West Sports, lungime aproximativ 4,5 metri.
Canoea nu e simetrica, ci este conceputa pentru atasarea unui motor de maxim 2 CP.
Asigura deplasarea cu usurinta doar cu ajutorul pagaii atat pe lacuri cat si pe rauri (inclusiv Dunare) contra curentului !
Este putin folosita, in stare foarte buna. E lovita putin in partea din fata, aproximativ 3 cm, unde i-am pus epoxi (cred ca asa se cheama).
Se poate transporta cu usurinta pe portbagajul masinii, legata cu doua chingi. Are aproximativ 35 kg. Nu am cantarit-o, iar canoele facute de West nu sunt prea standard (sunt lucrate manual ).

PRET : 300 EURO,l si include, pe langa canoe, 2 pagai din fibra de sticla (tot de la West), si doua chingi marca BIC.

link pt poze CANOE WEST SPORTS
 
Are documente de proveniență și conformitate ? Cred că mă interesează.... dar nu cred că aș putea rezista să umblu pe la autorități pentru cine știe ce autorizații. ;)
 
Eu o am de 2 ani, am cumparat-o de la altcineva si nu mai avea factura.
Dar de ce aveti nevoie de acte de provenienta. Am citit si eu legislatia in materie, pentru a-mi lua permis. Am mers cu canoea pe Dunare si in Delta de mai multe ori. Nu exista o astfel de conditie de autorizare a unei canoe.
Exista o limita de la care se cer astfel de acte de omologare pentru barci si motoare.

Si inca ceva.. Nu se scufunda, chiar plina cu apa, putand sustine o persoana adulta in aceste conditii.
 
Ultima editare:
De găsesc timp liber, săptămâna viitoare, vin să o văd și poate facem tranzacția. Revin cu nr. de tel. când reușesc să-mi stabilesc programul.
 
Prețul e ok pt. mine, dacă starea e bună. Totu-i să găsesc timp să vin să o văd și să o iau. Am doar 48 h libere între 2 ture de serviciu, iar luna aceasta nu am nici un liber. Distanța între Pașcani și Alexandria e de cam 500 Km. Am să văd eu cum fac, oricum mai vorbim.
 
Din intamplare sunt de origine din Radauti, asa ca luna asta trebuie sa fac o vizita pe acolo si trec pe langa pascani,
Daca va convine.., o sa incerc, spre a va reduce costurile de transport si timpul, sa o aduc atunci.
Pentru detalii vorbim la telefon, nr meu este 0743098059.

Imi cer scuze ca am postat din nou, dar nu ati mai dat nici un semn de viata si nu eram sigur ca v-ati mentinut oferta.
Cu privire la starea canoii, aceasta e buna, dar fundul are zgarieturi fine, iar partea din fata are o mica ciobire de circa 3 cm. Stratul de vopsea este foarte gros, astfel ca nu au importanta zgarieturile, care in poze nici nu se observa. Ciobitura este acoperita cu epoxi, dar este facuta in partea ascutita din fata, plina cu fibra de sticla. As putea sa fac o poza mai detaliata a acelui loc, pentru ca totul sa fie clar din start.
 
Buna
Oferta pare avantajoasa, dar nu sunt interesat de achizitionarea unui skif. Nu am renuntat la canoe.
Orcum, nu am specificat, dar canoea este rezervata pana pe 20 iunie.
 
Din punctul meu de vedere tranzacția e ca și efectuată, banii sunt scoși din cont și aștept cu nerăbdare livrarea. ;)
 
Am fost un pic aseară, și cu vântul din pupa a fost super, dar la întoarcere a fost ceva mai complicat. În schimb, după ce am convins nevasta să urce la bord, nu s-a mai simțit mare diferență. Mulțumim. :)
 

Back
Sus