Tot mai inainte… – Cu caiacul pe Dunare mai departe, de la Oltenita la Calarasi

Dupa aproape o luna de la tura noastra de 1 Mai a sosit momentul sa recidivam cu cea de-a doua tura pe anul acesta. Am gandit-o ca o continuare a celei anterioare. Astfel vom padela in total 55 de km de la Oltenita la Calarasi, in doua etape: 30 de km in prima zi, pana la km 400, si 25 de km a doua zi.
Tura va fi mai usoara decat cea de 1 Mai datorita celor doar 30 de km de padelat din prima zi. De asemenea speram ca vremea sa fie de partea noastra, pana atunci fiind sanse mari sa se mai incalzeasca. Tocmai de aceea copii sunt bineveniti, bineinteles impreuna cu parintii lor, ca un cadou in avans pentru ziua de 1 Iunie ce se apropie. In cazul in care vremea ne va fi potrivnica vom amana aventura pentru week-end-ul urmator (4-5 Iunie 2011).
Plecarea va fi Sambata 28 Mai la ora 8:00 de la rampa din Oltenita. Vom padela lejer cei 30 de km pana la insula Varasti unde vom campa peste noapte. Vom face doua-trei pauze de cate aproximativ 30 de minute de-a lungul traseului in functie de nevoi. Dunarea este foarte scazuta in aceasta perioada ceea ce ne da posibilitatea sa intalnim foarte multe plaje in traseul nostru. Peisajul este pur si simplu extraordinar.

Pentru mai multe detalii va rugam vizitati: Tot mai inainte… – Cu caiacul pe Dunare mai departe, de la Oltenita la Calarasi pe 28 – 29 Mai | TID Romania's Blog

Costin IATAN
AS TID Romania
http://tidromania.wordpress.com/
 
M-am intors din tura cu bine. Eu sotia si copilul. Multumim organizatorilor. Teo, mai vreau bors :). La REVEDERE :).
 
Am vazut atatea poze cat sa simt ca tura voastra a fost un mare succes ! :) Aveti figuri de oameni fericiti, va adapostiti pe plaje virginale, gratariti si va plimbati pe ape .... ce poate fi mai frumos ?
Costin, sa-ti tina Dumnezeu obiceiul, vorba lui Lipan :)
 
Am vazut atatea poze cat sa simt ca tura voastra a fost un mare succes ! :) Aveti figuri de oameni fericiti, va adapostiti pe plaje virginale, gratariti si va plimbati pe ape .... ce poate fi mai frumos ?
Costin, sa-ti tina Dumnezeu obiceiul, vorba lui Lipan :)

Asa sa fie Florio! Ce rost mai au trairile intense daca nu le impartasesti cu cei din jur?!

Avem si primul follow-up la tura noastra. Urmeaza si altele...

Follow-up tura din 28-29 Mai 2011 – “Jurnalul unui incepator” de Anca CRUCEANA | TID Romania's Blog
 
Disclaimer + new post on the blog

Salutare tuturor,

Mai intai vreau sa imi cer scuze tuturor celor care si-au pierdut timpul cu emisiunea Investiti in Romania de Miercuri seara asteptand materialul nostru. Din lipsa de timp a fost eliminat cu promisiunea ca va fi preluat Miercurea viitoare. Nu faceti aceeasi greseala! Materialul va fi disponibil pe facebook, youtube si blogul nostru a doua zi.

Avem un nou follow-up pe blog de la Dana:

Mai e nevoie de cuvinte?

Plus multe alte fotografii in josul postului...

Toate bune!

Costin
 

Back
Sus