Barca fibra-sticla

Salut :)
sunt in cautarea unei barci noi, pentru pescuit.
pana acum am gasit doua firme producatoare la noi in tara, dar nu am apucat sa vad produsul (barca)
1.Firma Dupex
2.Firma PAFS

Stie cineva ceva despre barcile produse de aceste firme ? Detine cineva vre'un model ?

Multumesc :)
 
Salut. Intra pe SPAT.RO si vezi daca gasesti ceva pe gustul tau. Nu-ti pot spune mare lucru despre ele ,doar ca sunt foarte multe prin zona in care locuiesc si in delta. O fi vreun motiv,nu??? Dar mai sunt si altii care fabrica trebuie doar sa stii exact ce vrei,lungime,latime,motorizare etc...
 
pai caut una pana in 2500RON, desigur noua, de 3 sau 4 persoane, la care sa ii atasez un motor electirc, probabil un Minn Kota Endura C2.
Are cineva idee, daca se pot modifica furchetii, astfel incat sa ii fac pe rulmenti ?
 
4 persoane + niscaiva bagaje + barca cu un motor electric? Am ceva dubii, zi-mi macar thrustul de la motor si tipul de barca (unde vrei sa o folosesti: Dunare, rauri, lac) pentru o opinie.
 
Planuiesc sa o folosesc pe Lacul Cincis, din Hunedoara. Am nevoie de ea, strict pentru spinning si trena. Asta inseamna bagaje "light".
La pescuit nu vor fi mai mult de doua/trei persoane. Iar cand vine vorba de patru persoane, va fi vorba strict de plimbari, iarasi fara bagaje "heavy".
Din cate am inteles, din diferite pareri, un motor Minn Kota Endura C2 30 ar fi bun. Tot bagajul semnificativ ar fi bateria, care cel mai probabil va depasii >20kg.
 
Premise: un astfel de motor (desi throttle si CP sunt unitati de masura diferite si nu se echivaleaza) are cam 1 CP (la 500W ai 1,5 CP la torquedo, la 30Ax12V=420W cat are endura 30 ). Pentru detalii de echivalenta vezi aici: torqeedo: Technische Daten & Maße.
Concluzii: o barca pana in 4m si cat mai usoara. Ti-as fi recomandat skiful lui Impaiatul (parca vroia sa-l vanda, 4.2m skiff - RadosBaw Werszko) dar vrei musai noua asa ca un Bic 245 de la hibiscuss :: HIBISCUS SPORT, Barca de pescuit 245 :: sau orice barca de polietilena: ABREVIS - BARCI
 
Mkl,multe poti afla despre cele doua firme chiar din site-urile lor de prezentare....prima se pricepe fff bine la locuri de joaca,tobogane,leagane etc,articole de sport,mese de ping-pong,porti de handbal si mobilier urban etc, cealalta firma
MOBILIER VEHICULE FEROVIARE SI URBANE,
PAFS | REZERVOARE | STATII DE EPURARE | DECATOARE | FOSE SEPTICE....ma scuzati ptr. caps lock, insa am copiat de pe site-ul lor......ca o concluzie Mkl, daca chiar te intereseaza sau ai vrut doar cateva backlink-uri,... eu unul in momentul in care sunt cu fundul intr-o barca in mijlocul Dunarii si mai sunt si ceva valuri....prefer 1000% sa fiu intr-o barca facuta de o firma care face in exclusivitate barci...si asta cu experinta la activ.Asa incat daca vrei vreun tobogan sau fosa septica du-te cu incredere spre acele firme insa daca vrei o barca.......mai cauta pentru ca si eu caut :) ........
 
Daca vrei trena sau pescuit cu max 2 pers in barca pe Cincis pentru motorul tau sunt barci la Sebes asa cum sunt cele 3 din fata de la Casa Alba in jur de 15 mil. Am folosit multi ani asa ceva si de cateva zile am dat-o.
 
eu personal nu stiu nimic de barcile de la aceste firme daar un prieten a cumparat o barca mica pt pescuit din polipropilena densa si este foarte rezistenta aceasta barca e produsa tot de o firma care intamplator construieste si bazine e apa si fose septice. ca sa faci bazine si fose trebuie sa stii sa lucrezi foarte bine cu fibra si ppr asa ca nu mai desconsiderati firmele care se reprofileaza si chiar produc lucruri high quality la preturi care sunt asemanatoare cu chinezismele voastre de caca pe care le vindeti la supra pret sa mananca si gura voastra de cocalari,cu astia ca voi cu tupeu nesimtit s-a dus Romania p... de suflet si va inmultiti al dracu de tare .PE ACEST SITE SE PROMOVEAZA CONSTRUCTIA DE BARCI SI IDEI BUNE NU BAZAR CU CHINEZISME.DEJA PE AICI NU MAI INTRA LUMEA BUNA DIN CAUZA LA ASTIA CA VOI .voi va faceti reclama pe carca la altii nesimtitilor stiti voi aia la care ma refer.adio am plecat de pe ast site .
 

Back
Sus