suport motor

Salut. Am un MERCTUISER 3.0 inboard caruia i s-a rupt suportul motor. Are cineva nou sau sh? Motorul este din 2007 si am mai avut aceasta problema. Am rezolvat-o cu sudura dar nu tine. Vreau unul din 2007 in sus fiindca celelalte mai vechi,desi sunt asemanatoare,nu se potrivesc fara modificari. Multumesc.
 
Multumesc. O sa caut un nr de telefon si o sa-i sun. Sper sa-l aiba pe stoc altfel concediul neu e compromis.
 
Din ce e facut suportul otel sau aluminiu?Daca e din otel si l-a sudat inseamna ca e carpaci daca e din aluminiu si a tinut un pic inseamna ca mai trebuie sa exerseze MIG sau TIG.
 
Ola Adrian(nmmarine),multunesc pentru ajutorul dat. Pana la urma am gasit local,la Galati,la pret de nou desi era sh,dar nu conteaza,e bine si asa. Maine il montez si vreau sa umblu putin si la avans. Cred ca de acolo se trag multe din autoaprinderile care au cauzat dezastrul. @Levy suportul e din aluminiu si nu stiu ce trebuie sa exerseze sudorul insa la o privir mai atenta am observat ca s-a rupt langa sudura lui. Sincer,nu am avut incredere de la inceput in solutia asta,dar nu am avut ce face si am sperat sa tina. Urmatorul il torn in beton:). O seara buna tuturor.
 

Back
Sus