Barca de pescuit

Salut, barcagii!
Cine ma poate ajuta?
Am nevoie de o barca cu motor out-bord, 4 timpi, ceva ce poate duce 4-6 persoane, adica vreo 800-1000 kg, pe Dunare. Ar trebui sa fie in stare buna sau foarte buna, folosibila imediat, iar pretul sa fie de pana la 1500 euro. Poate fi la mana a doua.
Multumesc anticipat
Constantin
 
Am una, noua, 5,5m, motor de 200cp, dar e pe la 1600 eur, din pacate...:p

Acum, fara gluma, daca vrei sa gasesti ce-ti trebuie, ofera pretul pe care l-ai da pe barca la Budapesta, la care adaugi 25% ( c-asa-i Romanica, o tara trista, saraca, dar scumpa )...
 
Am una, noua, 5,5m, motor de 200cp, dar e pe la 1600 eur, din pacate...:p

Acum, fara gluma, daca vrei sa gasesti ce-ti trebuie, ofera pretul pe care l-ai da pe barca la Budapesta, la care adaugi 25% ( c-asa-i Romanica, o tara trista, saraca, dar scumpa )...
iarta , ca poate a scapat un zero
 
iarta , ca poate a scapat un zero
'Neata, multumesc pentru sfaturi si pentru ironii :)
Am gasit barca, e 1000 de euro. Ramane sa gasesc si motor pentru ea. Barca e de 6 m lungime, noua (!)
Stiti vreun motor de 20-25 CP, in patru timpi, la mana a doua, in stare buna sau foarte buna, la pret de 500 Euro?
Va asigur ca exista, si il voi gasi.
Oameni buni, daca vrei ceva, si intrebi in dreapta si in stanga, vei gasi.
Ganditi pozitiv!
 
respect perseverenta

'Neata, multumesc pentru sfaturi si pentru ironii :)
Am gasit barca, e 1000 de euro. Ramane sa gasesc si motor pentru ea. Barca e de 6 m lungime, noua (!)
Stiti vreun motor de 20-25 CP, in patru timpi, la mana a doua, in stare buna sau foarte buna, la pret de 500 Euro?
Va asigur ca exista, si il voi gasi.
Oameni buni, daca vrei ceva, si intrebi in dreapta si in stanga, vei gasi.
Ganditi pozitiv!

va implor , dati-ne potul , ce barca exista la 6 m , 1000k capacitate de transport , si 1000 euro noua ,
 
va implor , dati-ne potul , ce barca exista la 6 m , 1000k capacitate de transport , si 1000 euro noua ,
Raspunsul este simplu:
Vali braconieru face barci, barci bune! Despre el este vorba. Cea de care vorbesc este ultima sa creatie, acum este in probe. Pretul de vanzare este de 5000 lei.
Dupa ce voi cumpara si motorul, am sa scriu de unde, si cu cat l-am cumparat.
Ganditi pozitiv!
 
deci traiasca dl vali.si la mine la tulcea se construiesc barci bune la 6m dar din pacate un pic cam scumpe fata de dl vali. una la 6.5m x1,5 este la 60 mil stil lotca .deci pretul e ff bun cu 50.motor gasesti pe pescuitul.ro.eu de acolo am cumparat si barca si acum iau motor ,daca cauti unde trebuie si urmaresti piata sigur gasesti succes.
 
'Neata, multumesc pentru sfaturi si pentru ironii :)
Am gasit barca, e 1000 de euro. Ramane sa gasesc si motor pentru ea. Barca e de 6 m lungime, noua (!)
Stiti vreun motor de 20-25 CP, in patru timpi, la mana a doua, in stare buna sau foarte buna, la pret de 500 Euro?
Va asigur ca exista, si il voi gasi.
Oameni buni, daca vrei ceva, si intrebi in dreapta si in stanga, vei gasi.
Ganditi pozitiv!

Cat de pozitiv? Suficient incat sa modificam usor si aritmetica? Imi place foarte mult barca lui Vali, dar nici nu este 1000 Eur, ci 1200, nici 6 m lungime, acum, daca motorul gasit este furat din Italia si costa 1000 Eur, totalul este fix 1500...:p
 
Cat de pozitiv? Suficient incat sa modificam usor si aritmetica? Imi place foarte mult barca lui Vali, dar nici nu este 1000 Eur, ci 1200, nici 6 m lungime, acum, daca motorul gasit este furat din Italia si costa 1000 Eur, totalul este fix 1500...:p
Domnilor, mie nu-mi place sa ironizez pe nimeni....
Barca lui Vali corespunde dorintelor mele, indiferent de lungimea ei. Pretul pe care l-am negociat cu Vali este de 1000 euro. Motor furat, nu cumpar. Sunt insa sigur ca voi gasi un motor potrivit, la un pret care va fi acceptabil.
In rest, ca si skipper, pot modifica aproape orice, daca asa consider potrivit.
In paranteza fie zis, sunt in negocieri cu cineva, pentru un motor, e drept ca mai mare, dar potrivit, si la un pret care va va uimi!
Asta inseamna a gandi pozitiv
 
deci traiasca dl vali.si la mine la tulcea se construiesc barci bune la 6m dar din pacate un pic cam scumpe fata de dl vali. una la 6.5m x1,5 este la 60 mil stil lotca .deci pretul e ff bun cu 50.motor gasesti pe pescuitul.ro.eu de acolo am cumparat si barca si acum iau motor ,daca cauti unde trebuie si urmaresti piata sigur gasesti succes.

Unde as putea vedea tipul acesta de barci?
 
uite nr la omu care le construieste 0742645464 adrian.am fost incantat de pret dar am gasit una aproape noua adusa din germania cu 500e si sunt f multumit daca nu gaseam apelam la dl.adrian.
 
Cred ca sunt necesare cateva precizari:
-Barca despre care spune d-l Lascu nu e (deocamdata) destinata comercializarii, ci e un proiect personal, pe care vreau sa-l rafinez pana obtin rezultate optime.
-Intelegerea pecuniara cu d-l Lascu e o chestiune privata, prin care ne compensam intre noi la alte colaborari, si deci pretul discutat nu reprezinta un etalon valabil.
-Avand in vedere experienta mea (destul de) neplacuta vizavi de Barcaholic, orice alt aspect il voi discuta exclusiv pe forumul capcompas.ro .
 
Iata ca am gasit si motorul, este un Mercury in patru timpi, de 25 CP, cu circa 100 de ore de functionare!
Ca pret, este ceva mai mult decat preconizasem, dar starea tehnica justifica pretul. Cat costa? Nu va pot spune! Dar, pe total, am iesit la o suma rezonabila.
Cine cauta, gaseste!
 

Back
Sus