masina

Doar daca as avea cromozomi originari din mama India si un lant de aur la gat "sa legi vaca cu el" :)
 
Vali ambele sunt masini serioase, ca la noi unele sau ambele au fost puse intr-o imagine razna e altceva. Ma astept la comentarii serioase din partea ta. Sau daca zici tu de alte marci ....Lexus :)
 
Sincer, la mine in targ doar cei mai ordinari proxeneti si cele mai imputite ciori se dau cu asa ceva. Pardon, in ultima vreme si broscarii, tartanii veniti de la rupt gheaba in Italia :).

Despre mine, imi plac masinile de litraj mic, citadine. Ce imi doresc pentru viitor e Suzuki Jimny, cel mai compact 4x4, spre deosebire de curentul asta cu SUV-urile din ce in ce mai matahale, care ocupa 3 locuri de parcare odata.
 
Vali, te rog , nu face parte din masa celor ce se impiedica in amanunte. Sa nu uitam ca sunt niste producatori seriosi de masini . Pna ala capat totzi sefii de state au masini de la ei.
 
Doar daca as avea cromozomi originari din mama India si un lant de aur la gat "sa legi vaca cu el" :)

Genial! Deşi ar fi fost normal ca aceştia să ne claxoneze din goana a câte un TATA iar de portiera din dreapta să fie legată o maimuţă!
Însă la noi maimuţa e la volan, lanţul la gât, iar boul rage din boxe! La mulţi dintre falnicii posesori de X5, 3, etc, se aplică probabil următoarea zicală din patria Unchiului Sam: Bigger the car, smaller the dick!
A-propos, în Albania sunt trei tipuri de maşini:
1. Mercedes noi;
2. Mercedes second-hand;
3. Alte maşini, cu sigla Mercedes sudată sau lipită pe capotă.

Menţionez că nu am maşină, nu îmi doresc (deocamdată), iar când va veni vremea ei, va fi ceva în genul Prius.
 
Cool :)))
DAr sa revenim. Acum, serios, io nu stiu ce masina sa imi iau. Am fost fun BMW o lunga perioada de vreme. De cand cu americanul ce le-a dat designul asta nou...de 5 ani....ma seaca. Ultima masina a fost Un CLK 320 CDI cu cutie automata cu 7 viteze, marfa de masina, dar m-a rupt la spate pe drumurile atea ale noastre. Asa ca... stau in dubii intre un seria 5 si un E , seria 5 nu imi place si E parca e cam de bosorogi :(
 
Pai serios cred ca n-o sa-ti dea nimeni de pe forum vreun sfat :). Lasa, ia-ti tu ce vrei, numai sa nu te confundam cu vreo cioara in trafic, ca eu le sar la gat mai ceva ca un pitbull b-)
 
Pai Adi, asa sunt barcagiii si motociclistii bre :), ca toti care ti-am raspuns suntem si motoristi. Cum vrei sa ne placa ceea ce conduc ciorile libidinoase si politicienii buhaiti la mecla si matze :D
 
Vali si eu mi-s motociclist. Si oricand prefer sa merg cu motorul decat sa merg cu "conserva". Dar nu potzi mereu sa faci si "bussines" cu motorul. Iar cu Prius....sa vb de multzi bani...nu tzine :( Ma gandeam si eu la o masina Hybrid...dar......din pacate trebuie si imagine :(
 
Aici ai dreptate, da pentru asta trebuie sa-ti cauti sfaturi la consultantii de imagine, ca noi putem doar sa te-nvatam la rele ;)
 
Pai care-i scopul masinii? Sa dea bine la partenerii de afaceri? Sa mearga repede? Sa mergi la disco cu ea? Sa fie confortabila?
 
Nu pe bune, de ce n-ai trece atunci pe ceva mai exotic? Ce, nu le place partenerilor tai daca apari cu Acura sau Lexus? Masinile japoneze bat la cur orice tanc german. Sau poate un XJ ;)?
 
vali, ma gandisem la Lexus 430, faina masina, da ma gandesc si la valoarea de revanzare...ca doar nu ma ingrop cu ea si....aici mi-a dat cu zecimale :(
 

Back
Sus