Am barci de dat

bogdanbuciu

îmi trebuie barcă
Salut la barcagisti,
am barcile din poza de dat(toate au stat in soare, sunt modele vechi cu exceptia uneia dintre ele si necesita reparatii, se pot folosi ca atare sau la contructia de multimarane :D)
cine vrea ma contacteaza si mergem impreuna sa isi barca preferata din Berceni de la sediul clubului.
(le-am casat si numai am unde sa le pun, drept dovada se coc pe acoperisul sediului adminstrativ al clubului meu)
Bogdan Buciu - 0720107529
 

Atașamente

  • 05102011(001).jpg
    05102011(001).jpg
    79.5 KB · Vizualizări: 231
  • 05102011.jpg
    05102011.jpg
    92.7 KB · Vizualizări: 212
Salut la barcagisti,
am barcile din poza de dat(toate au stat in soare, sunt modele vechi cu exceptia uneia dintre ele si necesita reparatii, se pot folosi ca atare sau la contructia de multimarane :D)
cine vrea ma contacteaza si mergem impreuna sa isi barca preferata din Berceni de la sediul clubului.
(le-am casat si numai am unde sa le pun, drept dovada se coc pe acoperisul sediului adminstrativ al clubului meu)
Bogdan Buciu - 0720107529

Buna ziua, Dl. Buciu,

Daca se intrevede o "vizionare" la sediul din Berceni in aceasta saptamana indiferent de ora cu alti barcagii as dori
sa vin si eu .... sunt interesat de 2 exemplare acelasi model. Va rog doar un bip ...
 
of course, dar nu am numarul la care sa dau bip
joi ar putea sa vina sergiu(pe care il programasem luni), dar nu e musai sa fiti toti odata.
Eu luni mai dau pe acolo pe la 11, si sunt disponibil pe la 13:00 cred.

Azi am trecut pe acolo si deja am dat 4, doua profesorului de badminton(un kaiac de doua persoane si o canoe de o persoana), si lui Lipan doua kaiace de 1 persoana.
Pentru cine e hotarat, adica vine si sigur incarca una-doua pe masina imi fac program oricand.
 

Atașamente

  • 26102011.jpg
    26102011.jpg
    67.5 KB · Vizualizări: 113
revin cu o precizare,
numarul barcilor fiind limitat si incercand sa fac o treaba cat mai buna, adica sa nu iasa discutii o sa postez pe cei care au luat sau vor lua in ordinea in care m-au contactat:

Lipan: LUAT 2 caiace de de simplu
Ionica Iordan: Rezervat o canoe de simplu si un kaiac de dublu (sunt date deoparte)
Iliviu: rezervat un kaiac de simplu (cel rosu, va fi dat deoparte)
Sergiu: urmeaza sa vina luni la 12:45
Popey Marinarul: urmeaza sa vina luni la 12:45
Iulian Albu: urmeaza sa vina luni la 12:45
AYK: urmeaza sa vina luni la 12:45
Rumpi: trebuie sa-i punem deoparte si lui un caiac de doua persoane

Momentan mai sunt disponibile(am scos cele date si cele rezervate): un kaiac de simplu, o canoe de simplu, doua canoe de dublu, 5 caiace de dublu
 
Ultima editare:
Salut ! as fi si eu interesat de un caiac de dublu si unul de simplu, daca se poate. Voi veni oricum luni la 12:45 impreuna cu Sergiu. Respect!:pb:
 
of course, dar nu am numarul la care sa dau bip
joi ar putea sa vina sergiu(pe care il programasem luni), dar nu e musai sa fiti toti odata.
Eu luni mai dau pe acolo pe la 11, si sunt disponibil pe la 13:00 cred.

Scuze dl. Buciu,

Luat de val ca-mi voi face si catamaran ... am uitat nr. de telefon - 0724.031.477.
Daca se poate si daca mai sunt disponibile as dori cele 2 canoe de dublu sau doua caiace de dublu.

Sa auzim numai de bine.
 
Multumim cu totii pentru barci si ramane sa vin cu georgepopescu74 luni la 12:45 . Telef. meu este 0762 683 433 in caz ca se schimba ceva. Salutare barcaholici :cool:
 
Salut Bogdan!! Am citit tarziu postu-asta, daca a mai ramas ceva , as vrea si eu un caiac simplu, pe de-astea am facut si eu prin 82-83 cu Leon Rothman . Multumesc oricum!!
 
Salut Bogdan!! Am citit tarziu postu-asta, daca a mai ramas ceva , as vrea si eu un caiac simplu, pe de-astea am facut si eu prin 82-83 cu Leon Rothman . Multumesc oricum!!

Imi pare rau Marian, azi am lichidat problema.

Multumesc frumos, Bogdan ! iti promit ca barca pe care am primit-o va fi la primavara pe apa. nu stiu daca o vei recunoaste :cool:

Muchas gracias señor Bogdan.
Caiacul a ajuns cu bine la Gr.

Cu placere domnilor, sper ca tuturor sa va foloseasca cat mai curand.


Deci s-a incheiat operatiunea:
au primit barci:
Lipan - 2 x K1
Iordan - 1 x K2, 1 x C1
Popeye - 2 x C2
Rumpi - 1 x K2
iliviu - 1 x K2
Sergiu - 1 x K2
Iulian Albu - 1 x K2
George Popescu - 1 x K1
Ayk - 1 x K2
Alex - 1 x K1

TOTAL: 4xK1; 6xK2; 1xC1; 2xC2 = 13 barci


PS: sticla cu funda rosie ce contine? :D
 
PS: sticla cu funda rosie ce contine? :D
Otrava pentru unii, medicament pentru altii... e de fructe, dublu distilata, productie proprie, detin in jur de 80 de pomi, un fel de livada :) Daca iti vine bine, vin cu mostre la intalnirile barcagiilor,dati de stire, doar sa fiu liber atunci, stau cu un ochi pe voi:skip:
P.S.Sa inteleg ca nu ai gustat sau ca nu ti-a fost pe plac?... Oricum banii nu ii primesti inapoi...:iupi:
 
Ultima editare:
am gustat si mi-a placut foarte tare, dar nefiind de meserie nu am stiut ce beau si nici cu ce sa ma laud.

Deci beau tuica sau palinca?
 
Palinca, dar nu de Ardeal, ci de Ilfov, dar daca pui suficient suflet in ceea ce faci... nu prea conteaza din ce parte bate vantul, sa fi sanatos !
 
Salut
Multumim inca odata domnului profesor Buciu pentru amabilitate. Deja fimiu a pus stapanire pe jucariile mele adica sa decis caiacu este jucaria lui si pentru mine...imi ramane gonflabila de pescuit:)......Evident ca nu cred ce viseaza el:)
Cat despre ce si cum as visa sa arate la anu caiacul meu rosu m-am gandit la aceasta configurare...http://www.youtube.com/watch?v=8li4GBA4BoE&feature=related.....
 
Ultima editare:
alexe alexe, ce gusturi ai.
M-a inspirat super tare, ce soseta aveau pentru geenaker, nu numai ca se tragea din el, dar se si baga la loc. Trebuie investigata treaba.
 

Back
Sus