Votati Barcaholicul Anului 2011

Activitatea cărui barcaholic v-a impresionat mai mult în 2011

  • [URL="http://www.barcaholic.ro/members/bogdanbuciu/"]BogdanBuciu[/URL]

    Votes: 6 8.1%
  • [URL="http://www.barcaholic.ro/members/constantin-lascu/"]Constantin Lascu[/URL]

    Votes: 11 14.9%
  • [URL="http://www.barcaholic.ro/members/crocodiludiludilu/"]CrocodiluDiluDilu [/URL]

    Votes: 14 18.9%
  • [URL="http://www.barcaholic.ro/members/doinomazi/"]DoiNomazi[/URL]

    Votes: 2 2.7%
  • [URL="http://www.barcaholic.ro/members/florio/"]Florio[/URL]

    Votes: 5 6.8%
  • [URL="http://www.barcaholic.ro/members/legenda-dunarii/"]Legendaru'[/URL]

    Votes: 24 32.4%
  • [URL="http://www.barcaholic.ro/members/mihaif99/"]mihai99[/URL]

    Votes: 3 4.1%
  • [URL="http://www.barcaholic.ro/members/home-made/"]Nicu home_made[/URL]

    Votes: 6 8.1%
  • [URL="http://www.barcaholic.ro/members/solpet/"]solpet[/URL]

    Votes: 3 4.1%

  • Total voters
    74

Admin

Administrator
Propunerile pentru Barcaholicul Anului 2011 s-au cristalizat în lista de mai jos (ordonată alfabetic, după username). Am încercat o scurtă explicaţie la nominalizări pentru cei care vin dinafara forumului şi citesc, dar cred că toţi ştim ce fac şi cu ce se ocupă ei pe aici :skip:

Au fost multe evenimente remarcabile care au trecut şi prin acest forum, unele mai de răsunet, altele mai discrete. Vă rog pe fiecare să votaţi barcaholicul care v-a impresionat cel mai mult în acest an, pe omul care v-a inspirat, v-a ajutat sau v-a încântat mai mult în decursul anului 2012.

Votul se va încheia în 3 Ian 2012.

  • BogdanBuciu - promovarea canotajului (în continuare)
  • Constantin Lascu - delivery Promise Kept, 8000 de mile in Atlantic-Canalul Panama-Pacific, din care 6000 de mile singur
  • CrocodiluDiluDilu - cele mai frumoaste povestiri în acest an (şi cei precedenţi)
  • DoiNomazi - un debut furtunos pe forum în acest an, multe povestiri şi imagini inedite
  • Florio - călătoria cu Nemo pe Dunăre şi Marea Neagră împreună cu familia, şi multe posturi pline de căldură sufletească şi greutate
  • Legendaru' - primul român care a parcurs tot parcursul TID, în plus a realizat acest lucru cu un caiac de concepţie şi construcţie proprie
  • mihai99 - multe sfaturi, sfaturi şi iar sfaturi, tutoriale pertinente
  • Nicu home_made - urmărirea visului şi lansarea după 10 ani de construcţie a Lebedei fără nume (12m)
  • solpet - postari tehnice la obiect, cu folos şi competente, lansarea taberei de creaţie de la Jurilovca


Vă mulţumesc şi să ne vedem sănătoşi în 2012!
 
era sa fiu suparat ca m-a propus cineva fara sa ma intrebe si pe mine, dar repede mi-a trecut cand mi-am dat seama de un lucru:


nu se putea o infrangere mai frumoasa decat din partea povestii lui legendaru,
si as fi luat-o bucuros si de la constantin, dorin, florio, nicu_HM sau solpet.
Am votat cu legendaru
 
Crocodilul e un tip super special pentru care am un respect imens si o dragoste frateasca deosebita. Il admir, si il consider un model. Dealtfel sunt presedintele fun-clubului care ii poarta numele! Si mai e si vegetarian pe deasupra, deci nu concuram pe mancare.

Cu toate acestea am votat cu Legendaru pentru ca a facut ceva ce NIMENI nu a facut pina la el, de aceea admiratia mea pentru el este fara masura. In plus l-a hranit pe Guzzi cu pestii preparati maiastru!

Culmea, ca il vad si pe Kiru facand TID-ul, dar anul acesta nu a fost sa fie. Pacat ca nu se pot da doua voturi.
La anul 100% Crocobaurul !

De ce e numele meu pe lista aia? Va rog sa bagati la cap ca poza de pe avatar e poza mea "reala". Un pirat e opusul unui barcaholic. Eu scufund barci! Sa fiti cu ochii un patru cand navigati pe St Lawrence! Voi concura si voi castiga tiitlul de anti-barcaholicul anului arrrr!
 
Ultima editare:
Propunerile pentru Barcaholicul Anului 2011 s-au cristalizat în lista de mai jos (ordonată alfabetic, după username). Am încercat o scurtă explicaţie la nominalizări pentru cei care vin dinafara forumului şi citesc, dar cred că toţi ştim ce fac şi cu ce se ocupă ei pe aici :skip:

Au fost multe evenimente remarcabile care au trecut şi prin acest forum, unele mai de răsunet, altele mai discrete. Vă rog pe fiecare să votaţi barcaholicul care v-a impresionat cel mai mult în acest an, pe omul care v-a inspirat, v-a ajutat sau v-a încântat mai mult în decursul anului 2012.

Votul se va încheia în 3 Ian 2012.

  • BogdanBuciu - promovarea canotajului (în continuare)
  • Constantin Lascu - delivery Promise Kept, 8000 de mile in Atlantic-Canalul Panama-Pacific, din care 6000 de mile singur
  • CrocodiluDiluDilu - cele mai frumoaste povestiri în acest an (şi cei precedenţi)
  • DoiNomazi - un debut furtunos pe forum în acest an, multe povestiri şi imagini inedite
  • Florio - călătoria cu Nemo pe Dunăre şi Marea Neagră împreună cu familia, şi multe posturi pline de căldură sufletească şi greutate
  • Legendaru' - primul român care a parcurs tot parcursul TID, în plus a realizat acest lucru cu un caiac de concepţie şi construcţie proprie
  • mihai99 - multe sfaturi, sfaturi şi iar sfaturi, tutoriale pertinente
  • Nicu home_made - urmărirea visului şi lansarea după 10 ani de construcţie a Lebedei fără nume (12m)
  • solpet - postari tehnice la obiect, cu folos şi competente, lansarea taberei de creaţie de la Jurilovca


Vă mulţumesc şi să ne vedem sănătoşi în 2012!

Desi nu-l cunoastem personal, DoiNomazi voteaza cu Legendaru.
 
Ultima editare:
CUm sa poti alege intre oamenii astia, care a avut o activitate mai frumoasa ? EU ma simt usor jenat ca ma vad pe lista alaturi de ei. Dar poll-ul nu e o competitie, ci o recunoastere a meritelor unor prieteni. :)
Si daca voi v-ati motivat alegerea, uite ca mentionez si eu ce m-a facut sa votez:
Adanc impresionat am fost de activitatea Nomazilor ( probabil ca rezonez eu mai bine la spiritul aventuros :) ).
Iar votul i l-am dat lui Constantin, care a strabatut 6000 de mile in Pacific, singur singurel, prin vreme buna si mai ales furtuna :) .
 
Ultima editare:
Nu te simtii jenat pentru ca nominalizarea e de fapt pentru Maria (iarta-ma te rog daca nu imi aduc aminte exact cum o cheama pe fetita cea mica,oentru ca la ea ma refer)

Aaa, deci e bine sa tin aproape de Maria, ca e solutia invingatoare ! :) Vezi, se adevereste inca o data, ca in viata nu e atat de important ce stii sa faci, ci cu cine te aliezi :) :) :)

P.S.
Acum ca a implinit deja anul, o avansez. Pentru 2012 o sa fie Maria, trimmer de randa, in regate :)
 
Salutare,

Eu il votez pe CrocodiluDiluDilu ( Dan C. ) pentru toate povestirile scrise pe acest forum.

Sa auzim numai de bine.
 
era sa fiu suparat ca m-a propus cineva fara sa ma intrebe si pe mine....


Pai daca i-ai "mituit" cu barci! Arrrrrr shiver me timbers!!! b-)

Inca 10-20 de caiace pe acoperish si ieseai "Mr Barcaholic 2011" :p

Dick Dastardly imi vine in minte...
 

Atașamente

  • 100px-Dickdastardly.gif
    100px-Dickdastardly.gif
    7.5 KB · Vizualizări: 16
Ultima editare:
Am votat Constantin Lascu, pentru performanta de a transporta "Marfa" la destinatar lucid si stapan pe situatie.
Toate astea la ceasul vremurilor mai putin propice, cand nesomnul, solicitarile fizice si disconfortul incep sa isi ceara drepturile, intr-o navigatie lunga si solitara.

Admirand consistenta in crestere a concurentei dezinteresate, de a fauri ispravi de toate soiurile, daca as fi avut acces la manete si butoane pentru a vota la mai multe maini, atunci cu siguranta ca si nea Nicu din Slobozia,merita un premiu pentru realizari in conditii de mare discretie, modestie si buna dispozitie .

Pe langa performantele primilor doi oameni in acceptiunea mea, intr-un fel, restul e concediu de odihna & literatura...
Spun INTR-UN FEL gandindu-ma si la cei DoiNomazi, care construiesc exceptia de la aceasta regula, prin modul lor de viata , indiferend daca au radiatorul jeepului spart izolati pe undeva prin Alaska, sau ca dorm in preajma crocodililor, serpilor sau gandacilor veninosi, ei isi vad de treaba lor !
Dupa luarea aminte la descrierile lor, imi vine sa propun la petitii online, ca tantarii din Delta de la noi, sa devina specie protejata :p

Ma simt dator si onorat de a multumi tuturor autorilor, pentru faptul ca am savurat cu multa nerabdare fiecare descriere de peripetie, mai mult sau mai putin on-line.
- Florio, pentru ca a reusit sa treaca cu yachtul si familia prin poligonul de trageri in plina aplicatie militara, ca sa ajunga la nunta unde avea functia de NAS !
- LEGENDARU, pentru ca mi-a infirmat toate anticiparile facute, inainte de a pleca spre Ingolstadt, si pe deasupra ...un "Hehe" cald si fara cuvinte, cand privesc in urma !

Un premiu aparte merita si Bogdan pentru doua chestii:
1. Pentru aportul dezinteresat pe care-l aduce din interiorul sistemului sportiv de performanta, agrementului nautic.
2. Pentru ca sta de veghe ca nu cumva sa se stinga vatra cu jar intre doua intalniri la un gratar, un vin si-o bere, pe malul lacului Herastrau.
 
Ultima editare:
Un premiu aparte merita si Bogdan pentru doua chestii:
1. Pentru aportul si dezinteresul pe care-l aduce din interiorul sistemului sportiv de performanta, agrementului nautic
2. Pentru ca sta de veghe ca nu cumva sa se stinga vatra cu jar intre doua intalniri la un gratar, un vin si-o bere, pe malul lacului Herastrau.

Vizibil, Bogdan aduce un mare aport si interes pentru sportul cu padela, el insusi fiind o persoana altruista :) . Suna ciudat asta cu dezinteresul, dar sigur s-a strecurat din greseala, tu fiind un mare fan al lui Bogdan.
 
Vizibil, Bogdan aduce un mare aport si interes pentru sportul cu padela, el insusi fiind o persoana altruista :) . Suna ciudat asta cu dezinteresul, dar sigur s-a strecurat din greseala, tu fiind un mare fan al lui Bogdan.

De acord! Sper sa nu existe vreun suparat sensibil care sa ia in serios gluma mea cu Dick Dastardly de mai sus.

Cred ca Guzi voia sa zica "aportul dezinteresat pe care il aduce......." in loc de "..aportul si dezinteresul pe care il aduce......" balbe din astea avem cu totii, de aia exista functia de edit.
 
Ultima editare:
Multumesc Mihai si Florio pentru corectie. Am avut sicane cu conexiunea defectuoasa dimineata, cand eram si in criza de timp pentru a pleca la job. Concentrarea mea a fost varza, recunosc.
Chiar si la DoiNomazi mai scrisesem ceva cu aligatorii din America versus tantarii din Delta Dunarii. V-oi corecta indata.
 
Ultima editare:
Pe langa performantele primilor doi oameni in acceptiunea mea, intr-un fel, restul e concediu de odihna & literatura...
Spun INTR-UN FEL gandindu-ma si la cei DoiNomazi, care construiesc exceptia de la aceasta regula, prin modul lor de viata

Spre amuzamentul cunostintelor si al rudelor de a caror tachinari nu scapam niciodata, excursiile noastre, oricat de "exotice" ar parea, sunt trecute la rubrica "concediu de odihna". Cel putin in ceea ce-i priveste pe cei de la serviciul personal si resurse umane. E drept ca dupa ce au dat de un video de al nostru de concediu cei de la asigurari au ajustat clauzele politei. Asta e..:)
 
Ultima editare:
Multumesc tuturor pentru articolele scrise, pentru sfaturile pe care le-am primit in acest an si pentru rabdarea de a purta discutii, cu noi, incepatorii.Am votat cu Mihai, pentru mine el este PROFESORUL!
 

Back
Sus