BARCI PRODUSE IN TARA

de ce ?
poate pentru ca el este unul din producatori ?
sunt de vre-o luna de zile un proaspat proprietar de barca produsa in tara - nufar - de la firma concurenta, barca care cred ca avut de a face foarte mult cu utilizatorul de mai sus.
de ce de la concurenta ?
pentru ca am batut drumul pana la braila/galati ca sa vad o barca de la dunarea nautica, asta in urma unor discutii telefonice avute cu unul din reprezentantii firmei care mi-a confirmat ca pot vedea barcile dorite, dar care cand am ajuns acolo nu mi-a mai raspuns la telefon/mail si asa am ajuns la ceilalti. sorry dar trebuia sa o spun.

si acum o intrebarea despre barca nufarul:
pe site-ul vostru este recomandata o putere de 15-40 cp iar pe certificatul cele pe care o am este de 25-40 cp. cum s-ar comporta cu un motor de 20 cp ca sa nu mai am probleme cu inmatricularea ?

ps. foarte multumit de barca dar din pacate nu am testat-o decat cu motor de 5 cp. merge mult mai bine decat pneumatica de 3.3:banana:
 
Intrebarea era: ce parere avem de barci, sau de vanzatori???? ca astfel parerile sunt diferite.
Dragos, sa o stapanesti sanatos si sa ai timp sa te bucuri de ea.
 
Foarte buna daca cei ce le fabrica ar reduce preturile barcilor cu 30% fapt care le-ar permite sa-si mentina un profit foarte bun pentru restul Europei civilizate. Dar noi vrem, nu, profit repede peste noapte. Da stiu producatori autohtoni vor spune sa vedem si pretul barcilor de afara, care este intradevar ffff mare,daaa, dar vedeti si calitatea. Deasta ajung in Romania barci facute in vest acum 20, 30 chiar si mai mult si merg inca foarte bine. Sa vedem barcile romanesti facute in capitalismul salbatic peste 30 de ani.
 
Foarte buna daca cei ce le fabrica ar reduce preturile barcilor cu 30%
Din pacate asta e piata la noi. Am vazut o semiepava in Portul Tomis pe care proprietarul vroia sa o vinda cu 2 500 E. La banii astia in Germania iei o barca cu care chiar poti iesi pe apa si iti mai da si peridoc pe deasupra, sa vii cu ea acasa. Asta e situatia, sint prea putine barci, nu e concurenta.
 

Back
Sus