Barca Gobbi

Pai asta este barca mea .....4.80 lungime cu 1.80 latime .. rezervor benzina,,gonflabil" ..un motor Arhimedes penta 600 (sau Crescent 60 ..sau Monark 60..)

Un peridoc de 150 kg ..fara disp franare ..760 kg..Banchete pt 4 persoane in stare foarte buna ..doua ancore ..flotoare...cange...vasle..

Sunt constient ca am enorm de lucru la ea pt remedierea unor mici ..lovituri ,zgaraieturi..piese lipsa sau ruginite....etc Este de surubarit ceva + ca aspectul lasa putin de dorit.Am de munca ,este clar.
 

Atașamente

  • DSC08111.jpg
    DSC08111.jpg
    79.4 KB · Vizualizări: 122
  • DSC08108.jpg
    DSC08108.jpg
    46.8 KB · Vizualizări: 114
  • DSC08110.jpg
    DSC08110.jpg
    60.4 KB · Vizualizări: 112
  • DSC08107.jpg
    DSC08107.jpg
    60.6 KB · Vizualizări: 114
  • DSC08109.jpg
    DSC08109.jpg
    49.8 KB · Vizualizări: 113
Ultima editare:
sa o stapanesti sanatos, imi place foarte mult, chiar daca e cam mare pentru gustul meu.
Daca o vei folosi pe Snagov sper ca vei avea consideratie pentru antrenamentele performerilor din loturile olimpice de caiac-canoe si canotaj, ca e mare motiv de tristete pe Snagov.
 
Sunt localnic din Gruiu (de 5 ani ..nascut si crescut cu 4 generatii in Bucuresti( ...DAR ..am facut o facultate cu profil : ecologie asa ca am invatat sa respect natura si evident familia m-a invatat sa respect OMUL....Cand vad ,,bizonul " de Snagov trecand cu sutele de cai putere pe langa canotori imi vine sa ,,scuip" ..in directia ,,smecherilor".Mereu m-am intrebat : oare nu pot iesi la plimbare in afara orelor de antrenament sau ...chiar nu pot merge incet cand vad ,,echipajul" ? Am iesit si eu cu caiacul de multe ori pe lac si am blestemat ,,valurile si pe cei care le genereaza"...asa ca te inteleg.Sper ca o ambarcatiune sa nu ma faca sa uit de bunul simt..( la varsta mea fitzele sunt excluse/...am muncit pt ceea ce am ..nu sunt un ,,imbogatit peste noapte plin de flatulatii)/


Multumesc mult ..Fata de barcile din zona chiar si cele cu rame ..a mea este piticot.
 

Back
Sus