Around in ten

Cine nu simte frisoane puternice numai cand se gandeste sa plece chiar si pentru cateva ore pe Marea Neagra cu o barca de 10 picioare - 3,05 metri? Peste exact 4 zile, 3 cutezatori pleaca cu 3 asemenea barci IN JURUL LUMII ! Din vreo 6 sau 7 participanti care intentionau prin primavara lui 2008 sa plece, au ramas 3 - Luca si Matei :) : un evreu si 2 americani. Am urmarit evolutia constructiei barcilor si am vazut multe idei interesante.

In afara dimensiunii minuscule si a confortului zero barat, cea mai mare provocare mi se pare anduranta umana, fizica si psihica, in conditiile unei viteze infime si a unor miscari teribile ale barcii. Chiar daca sunt insotiti de un Roberts Spray 38, ma intreb cum va tine acesta ritmul cu barcutele minuscule. Care dintre voi macar s-ar gandi vreodata la o asemenea incercare, dar pe Marea Neagra? Eu sincer cred ca m-as aventura maxim pe Razelm...
 
salutare tuturor,
am reusit sa mai intru si yo p-aci si am dat cu ochii de minunea din imaginile postate ge Guzi!:skip: ma intreb daca oamenii in cauza au habar de faptul ca ei deja zboara si nu mai navigheaza pe ape!mi se pare foarte extrem!
 
Around in ten...

Stie cineva informatii recente cu acesti cutezatori? Am cautat dar nu am gasit , pe site nu exista info(around in ten.com).
Sau un site cu un nene care a facut o circumtera in 10 ft? Carte ceva?
Multam fain...
 
Gvojdev

Stie cineva informatii recente cu acesti cutezatori? Am cautat dar nu am gasit , pe site nu exista info(around in ten.com).
Sau un site cu un nene care a facut o circumtera in 10 ft? Carte ceva?
Multam fain...

kpt00472_1.jpg


http://cruisenews.net/yevgeni.htm
 
Tare rau de tot rusu , stiam de el .Eu caut informatie noua despre cei 3 care au plecat anu trecut in 10 ft.
Un site bun si un jurnal pe zile a tinut Meder Aron un ungur care a terminat o circumtera solo anu trecut in septembrie ,intr-o barca de lac de 6m.(meder.hu).
 

Back
Sus