Manuale service si specificatii motoare Honda 2-225 HP

Salut

Pentru cei interesati, va rog sa spuneti exact ce parte din manual va intereseaza(ex: alternator,comanda, alimentare benzina, electrica...), si voi incerca in limita timpului, sa va pun aceste materiale la dispozitie.

Sa auzim de bine!
 
Honda BF 2,3D Semne Distributie

Buna ziua am un motor de barca Honda seria BF 2,3D motor in 4 timpi racire aer,am o problema ,motorul e desfacut si nu pot sa il pun inapoi din cauza ca nu stiu cum vin semnele la distributie ma puteti ajuta va rog cu o schema sau un sfat sau orice mi-ar putea fi de folos va multumesc mult
 
Salut
Da-mi te rog o adresa de e-mail pe privat sa iti trimit in pdf, este destul de mare.
 
Salut

Pentru cei interesati, va rog sa spuneti exact ce parte din manual va intereseaza(ex: alternator,comanda, alimentare benzina, electrica...), si voi incerca in limita timpului, sa va pun aceste materiale la dispozitie.

Sa auzim de bine!

Salut,
Te rog, ma poti ajuta (deocamdata...) cu carburatorul pt BF 2.3B, an 2003 ?

Multumesc anticipat !

PS: habar n-am cum sa intru pe "privat" :(...
 
Vezi poate te ajuta atasamentul, am notat cu 1 si 2 reglajele si le-am adaugat si pe acelea.

Daca mai ai nevoie de ceva imi spui.
Spor
 

Atașamente

  • Carb_2D_Honda.pdf
    833.5 KB · Vizualizări: 70
Buna ziua am un motor de barca Honda seria BF 2,3D motor in 4 timpi racire aer,am o problema ,motorul e desfacut si nu pot sa il pun inapoi din cauza ca nu stiu cum vin semnele la distributie ma puteti ajuta va rog cu o schema sau un sfat sau orice mi-ar putea fi de folos va multumesc mult

Vezi daca te ajuta atasamentul, daca nu o sa mai sap.
 

Atașamente

  • Camshaft2D.pdf
    423.1 KB · Vizualizări: 36
Cand mai ai un pic de timp care-ti prisoseste, te rog: intai sa ma inveti si pe mine cum ai facut (cu timpul :)), apoi sa mai pui cate ceva despre motorasul BF 2.3, cred ca e bine sa le adun. Grup conic, ambreiaj, motor, magneto, etc.
Don't worry and especially don't hurry !
Multam fain inca o data !
 
lasa ca o sa il scot pe tot si ti-l pun pe un share undeva sa il iei usor

Don't worry, don't hurry.
Numai, te rog, nu ma uita.
Astea pt mine sunt mai frumoase decat un roman :)
Ca si documentatia pt permis - ma simt ca in Jules Verne, n-am nevoie de ea dar am citit-o de placere
 
Salut!
Pentru un motor 2cp 4 timpi racit cu aer, din 2006, Honda, desfacut complet si imprastiat pe o masa in atelier, este vreo sansa sa gasesc un manual de service?
 
salut tox
Ieri am desfacut un motor Honda 2, 3 cp si nu stiu cum sa pun la punct distributia.
Am un fisier trimis de tine, cu manualul de service, dar nu-l pot deschide.
Ma poti ajuta?
 
Salut

Normal ar trebui sa fie un pdf, se deschide cu Adobe Reader. Iti trimit adresa mea de mail pe privat sa imi dai fisierul.
 
Sal ! vreau sa demontez reductorul la un BF40 ,si in iarna sa i dau jos qlasa strangerea si reglajul culbutorilor nu prea le gasesc !
 
Asta este tot ce am in manual, sper sa se vada si sa te ajute.
 

Atașamente

  • reglaj_carburator.jpg
    reglaj_carburator.jpg
    57.3 KB · Vizualizări: 36

Back
Sus