SARBATORILE DE PASTE CU VELE , IN GRECIA !

Deja s-au organizat si s-au platit 2 barci mari care vor primi 2 grupuri de navigatori romani pentru o vacanta de 2 saptamani , in perioada 5-19 aprilie 2009 , cu plecare de la si revenire la Atena ! Ziua de 19 este ziua de Paste si se planifica sarbatoarea pastelui intr-o biseria ortodoxa din Grecia .

Cine mai doreste sa participe trebuie sa se inscrie cu minim 2 persoane- sau sa plateasca singur pentru o cabina intreaga - si in functie de marimea grupului ce va rezulta si de prezenta sau neprezenta in grup a unui skipper certificat atunci costurile vor fi cunoscute . O barca de 42 picioare cu 4 cabine - 8 persoane - costa 2660 Euro / 2 sapt , deci 665 /cabina/2 sapt , fara skipper (care costa 130 Euro/zi ).

Daca doriti detalii : www.yachtcharter.ro sau PM sau ...ma gasiti voi...
 
Ultima editare:
Urmeaza sa plec in Grecia si as vrea sa ocolesc Giurgiul. A trecut cineva cu bac-ul pe la Silistra? Exista vreun program, se sta mult? worthy.gif
 
Anda, bine ai venit printre barcaholici.
Am traversat cu bacul de la Calarasi la Silistra, in Mai 2007, cu masina unui prieten. Daca doresti sa cistigi timp, nu cred ca este este varianta optima, dar experienta este de neuitat (iar peisajul ...). Am ajuns la fata locului in aproximativ 2-2,5 ore, Titan (Buc.) - Calarsi (10 dimineata). Coada de TIR-uri. Am numarat cam 20. Autoturismele se aseaza pe o banda separata (erau cam 7-8). Fiecare bac incarca 3 TIR-uri si 3-4 autoturisme. Cei din zona au prioritate, chipurile lucreaza la .... "fabrica de fum" .... si nu-si asteapta rindul ....
Restul este cum stim ... dupa ce "localnicii" cu tupeu au intrat prin fata, m-am decis si am mers direct in urma lor .... Moment de neatentie din partea audientei ... contravaloarea unui bilet oferita operatorului + biletul cumparat .... (CADOUL se da la bac ... nu la casa de bilete) .... Si nu lasa geamul deschis ca sa auzi urarile de bine de la cei ramasi pe mal ....
Initial am dorit sa stau ca toata lumea la rind ... dar dupa ce au trecut primele doua bacuri fara sa avansez, am constatat ca voi ramine pe mal ca baietii din nuvela lui Rebreanu .... Si mi-am adus aminte de evolutionism ....
Spre rusinea mea nu am facut poze (una .... sa fie) ....
 

Atașamente

  • P6071610.jpg
    P6071610.jpg
    58.3 KB · Vizualizări: 37
GRECIA 2009

Suntem aproape de finalul celor 2 saptamani in Grecia ( din pacate eu am ajuns aici doar in a doua juamtate a croazierei ) , saptamani incredibile !
S-a vizitat Arhipelagul Cycladelor pana in Santorini , cu 2 barci cu vele un 42 si un 46 de la Bavaria , s-au vizitat porturi , taverne , cluburi , s-a navigat in jur de 40 -50 mile / zi in medie in toate conditiile de vreme .

Urmeaza noapte de Inviere la Atena !

Superb !
 

Back
Sus