LA TULCEA ADIO EXAMEN DE PERMIS AMBARCATIUNI

Astazi am primit o veste pe cat de trista pe atat de surprinzatoare cum ca la Tulcea nu se mai sustine examen pentru permisul de ambarcatiuni de agrement
asa ca am pus mana pe telefon si am sunat acasa la ei CAPITANIA PORTULUI mi a raspuns cineva de acolo nu stiu cine era ca nu s a prezentat si l am intrebat.. Buna ziua am auzit si eu un zvon bla,bla,bla,......este adevarat? Raspunsul bineinteles in aceiasi doara sa nu zic scarba precum ca e advarat,
Bineintels ca l am intrebat daca se va mai sustine la Tulcea vreoata in viitorul apropiat si binteles ca ,,nu intelegi domnule ca nu se mai sustine niciodata examen la Tulcea?'' de parca am injurato pe ma-sa .Si cam asta e.

Nu pot intelege de ce oare ? Poate cineva sa mi dea raspuns la aceasta intrebare poate din cei care mai citesc pe aici pe forum pot sa ma lamureasca ca se pare ca cei care pot sa o faca nu vor sau nu au chef.

Va multumesc!
 
Nu mai organizeaza examinari pt ca nu au candidati..la fel s-a procedat si la Snagov ..pt 4 candidati era mai mare deranjul (spun ei).

Adevarul absolut il detin eu : examenele se vor da in localitati cu traditie ,adica Brasov,Cluj,Ploiesti,Hunedoara..etc ..ce are TULCEA si nu au aceste localitati ca sa fie ea mai breaza??!!! :))

PS-si nu i-ai amintit nimic persoanei care ti-a raspuns despre sarbatorile la romani gen ,,pastele....." ..etc ?
 
da ce fratilor nu stiti ca la tulcica se b......p....cica,la noi e capat de linie,noi nu avem traditie cu barci cu alea alea.sau cel putin puteau sa faca examenul cand se adunau cativa sustinatori ai examenului pt barcaze.asta e.
 
Da-ne niscaiva detalii: nr. telefon, adresa, cine organizeaza examen, taxa. Presupun ca e la Capitania Braila: Str. Saligny Anghel nr. 7
0239 613 068?
 
Ultima editare:
La Dej este examen vineri 5 octombrie 2012, poti sa iei legatura cu domnul Federiga la tel 0726135002 sau 0742412489. Succes!
 
Multumesc. Am luat legătura cu domnul Federiga si se organizează si pe sfârșitul lunii Noiembrie. Cel mai probabil o sa merg atunci!
 
va salut la acest nr am sunat eu si intra faxul .incearca la 0239612184 sunt inversate nr de fax cu tel.la braila mi a raspuns o doamna si ne spus ca examenele se dau in prima zi de joi a lunii ceea ce inseamna ca 1 noiembrie se da examen.taxa de 270 ron, dosar etc .noi suntem 2 poate se tine daca se mai inscriu candidati
 
Capitania Braila se afla la intersectia strazilor Anghel Saligny si Danubiului. Daca maresti la maxim harta pe care ai atasat-o o sa vezi chiar scris "Capitania Braila" (dar nu acolo unde ai pus semnul..). E un mic sens giratoriu acolo.
 
Driving directions to Căpitănia Portului Brăila
Strada Portului
Galați, Romania
1. Head toward Strada George Enescu
southwest on Strada Portului
Pass by AltFactor ltd
(on the right)
800 m
2. Continue onto Bulevardul Falezei
Pass by Banca Comerciala Romana Suc. Faleza
(on the right in 1.3 km)
2.5 km
3. At the roundabout, take the 1st exit
onto Strada Prelungirea Saturn
650 m
4. At the roundabout, take the 1st exit
to stay on Strada Prelungirea Saturn
300 m
5. Turn left onto Strada Oţelarilor
Pass by Rompetrol
(on the left in 550 m)
850 m
6. At the roundabout, take the 2nd exit
onto Bulevardul Gala i/DN22B
Continue to follow DN22B
Go through 1 roundabout
Pass by Bloc A13b 2
(on the right)
14.8 km
7. Turn left onto Dezrobirii
230 m
8. Take the 3rd left
onto Zorilor
Destination will be on the left
33 m
Căpitănia Portului Brăila
Str. Saligny Anghel, 7, Braila, Braila
Romania




Wikimapia - Let's describe the whole world!


La noi la Braila la Tanti Elvira- nou si vechi.mpg - YouTube
 
Ultima editare:
conform ultimelor aranjamente ale "baietilor destepti",examenele pt certificate de competenta maritime si permise ambarcatiuni agrement a si b se dau numai la Bucuresti,
oare cand o sa mute si portu' Constanta in Bucuresti sau mai binesa sa mute si Marea Neagra?!!!?
 

Back
Sus