intrebare

Buna ! Ma poate ajuta cineva cu niste raspunsuri ? posed o gonflabila chila rigida de 4.2 m si o motorizare de 25 hp , ambarcatiunea cat si motorul nu sunt inmatriculate si as vrea sa ies din tara la vara pt a naviga in Grecia ( costier ) zona Sithonia , Kassandra , sporturi nautice , agrement . De ce acte as avea nevoie pt a nu intampina probleme cu autoritatile elene . Mentionez ca sunt posesorul unui permis de ambarcatiuni de agrement cu motor clasa B si C . Va multumesc .
 
Sunt suficiente actele de provenienta ale barcii si motorului (facturi, contracte VC sau declaratii pe proprie raspundere, traduse in engleza eventual legalizate) si multa grija sa nu deranjezi, in rest spor la voie buna, si sa revii cu povesti si poze frumoase!
 
Multumesc pentru raspuns si sper sa nu am probleme . Ai fost cumva si u prin zona stii ceva locuri de lasat barca la apa ? Multumesc inca o data si cu siguranta daca totul va fii bine am sa revin cu poze de vacanta .
 
Eu am fost anul trecut in Thassos si am in plan anul acesta Skiathos; rampe gasesti in fiecare portulet cat de mic.

Uite aici, si mai rasfoieste in jur, cate ceva despre legile din Grecia.
 
Am citit postarile si filmuletele , Stefan e informat si se pare ca stie cum merg lucrurile in Corfu am ineles ca lucreaza de 4 ani acolo dar parca e cam departe totusi Corfu . Tu ai tot o gonflabila ? Multumesc
 
Nu, eu am astea, in Grecia am fost cu cea mare, si cu caiacul in anii trecuti. Sunt niste poze din Thassos acolo, asa pentru facut pofta daca mai e cazul.
 

Back
Sus