Kaiac Tadem de vanzare

bogdanbuciu

îmi trebuie barcă
Am salvat de la casat zilele trecute o barca de dublu cu coca in stare perfecta, facuta la Reghin probabil inainte de inventia apei calde. Este o barca usoara(foarte usoara), banuiesc ca foarte putin folosita care merita vazuta de catre cei care au ceva chef de pus o panza sau un placaj pe punte si un set de flotoare pe lateral, in asa fel incat sa devina senzatia turelor de agrement. Despre pret nu stiu ce sa va zic ca nu se stie, persoana de la care am salvat-o a fost de acord sa i-o vand fara sa zica vreo suma, deci astept oferte si remuneratie, momentan sunt fara ocupatie.

Grabiti-va intru-cat Imi mai are putin si termina barca si barca asta de lemn nu va mai fi decat a doua cea mai senzationala barca din TID, ture etc.











 
mi se pare lunga pentru a fi transportata pe portbagajul masinii. cel putin asa vad eu din poza. cand spui ca momentan esti fara ocupatie si astepti oferte pot intelege ca virgula contracost te oferi sa ii faci capitala? daca raspunsul e pozitiv la a doua problema si poate fi transportata pe un portbagaj, da, sunt interesat, te contactez pe pm. imi doresc un caiac si lemnul il simt mult mai prietenos. multumesc, toate bune, calin
 
"astept oferte si remuneratie
momentan sunt fara ocupatie"
nu reflecta decat cultura mea muzicala in materie de Parazitii. Nu ma ofenseaza propunerea, dar nu stau deloc bine cu timpul si disponibilitatea de reparatii si vanzari. Doar ajut un prieten care nu stie cu calculatorul sa faca o vanzare. Partea buna e ca reparatia la aceasta barca nu dureaza mai mult de o zi, iar vanzatorul este marangoz.
Zi-mi detaliile legate de oferta pe mail si vorbim.
Barca sta foarte bine pe portbagaj de turism chiar daca are 6,5m, o sa pun poze cu 3 kaiace tandem pe masina mea plus 2 de simplu la 5.20.
 
Caline, caiacul asta este un tandem oldie, dar de competitie (o "scoica" foarte rapida, dar cu o stabilitate extrem de greu de strunit). Nu stiu la ce nivel esti tu in ale caiacului... daca stii bine sportul asta, atunci cu siguranta faci o alegere foarte buna. Daca pana acum te-ai dat doar cu caiace recreationale (sit-on-top sau chiar si sit-in-uri mai late de 60 de centimetri), atunci s-ar putea sa iti ia ceva timp si "capsize-uri" ca sa te inveti cu un caiac de competitie. Iar daca cel de-al doilea loc este destinat sotiei, si mai e si incepatoare... problema va fi si mai mare. Nu vreau sa stric vanzarea omului, dar ma gandeam ca ti-ar fi utile aceste informatii.
Bineinteles, daca ai de gand sa ii aduci modificari, sa ii atasezi niste flotoare laterale, problemele mentionate nu mai exista.
 
m-ai citit bogdane, sunt la nivel recreational-agrement, m-a atras ideea de a repune pe apa un batranel pensionat de ceva vreme, de a-l readuce la viata. sunt un tip perseverent si daca voi lua prea multa apa voi trece la planul b, adica flotoarele laterale. asta in cazul in care ma voi intelege cu proprietarul. asa cum dom' profesor se bucura ca l-a salvat de la casat, eu ma voi bucura daca voi reusi sa-l dau la apa. sau ma voi bucura pentru cel ce o va face. iti multumesc pentru bunele intentii si daca voi trece la planul b voi solicita ajutorul concitadinilor. toate bune.
 
Cu flotoare laterale e ca si cum ti-ai cumpara o cursiera (bicicleta) veche si i-ai atasa rotite laterale la roata din spate.

Super cool ..... :cool:
 

Atașamente

  • adult-on-training-wheels.jpg
    adult-on-training-wheels.jpg
    27.2 KB · Vizualizări: 54
Ultima editare:
Cam asa este, dar flotoarele alea nu sunt vesnice. Dupa ce se obisnuieste omul cu echilibrul, poate sa renunte la flotoare. Dar trebuie bine de tot deprinsa tehnica pentru acest tip de caiac, inainte de a renunta la flotoare.
 
cam de doua saptamani fetita imi merge pe bicicleta fara roti ajutatoare, poate sa-mi vina randul mie la auxiliare. am prins ideea. ar fi trebuit sa mai trec prin una doua faze pana sa ajung la caiacul tandem de competitie. probabil pana la sfarsitul saptamanii voi sti daca va fi cazul. sunt lucruri pe care le prinzi din mers, nu ai timp sa le planifici si atunci le iei ca atare. nu ma lasa timisorenii mei la greu, mai multe barci inseamna mai multe iesiri, mai multe posibilitati de combinatii. toate bune.
 
Salut Bogdan, ai dreptate caiacul asta este un tandem oldie, dar de competitie (o "scoica" foarte rapida, dar cu o stabilitate extrem de greu de strunit). eu m as incumeta sa incerc si iti fac si o oferta 500RON, dar inainte as vrea sa stiu eczact lungimea si te as ruga cateva poze in interior mai de aproape, si cu fundul caiacului. ms
 
multumesc Daniel, barca s-a dat la Timisoara in cadrul Aeronatic Show. Cat despre oferta.......(zici ca e de la Craiova)
 
Bogdan, ce vrei sa spui despre oferta? sau vrei sa zici ceva de Craiova. De fapt eu sunt din acest loc. Tu nu ai spus nici un pret ai asteptat oferte.
 
Bogdan am si eu nevoie de un sfat de la un cunoscator: daca imi procur un schlet pliabil de la Klepper in stare f. buna as putea sa i fac o invelitoare dintr o membrana cauciucata transparenta de 10mm grosime bineinteles taiata si lipita m am inspirat de la un caiac numit invizibil " Clear Blue Hawaii, ce zici?
 
Daniel despre oferta am vrut sa spun ca este mica in comparatie cu obiectul discutiei, dar oricum este irelevant din moment ce s-a dat. Iar despre sfat, nu sunt in masura sa-ti dau pentru ca nu sunt cunoscator.
 

Back
Sus