Carti navigatie vele

Teste grila de la autoritate aici : DepositFiles
materii : COLREG,Navigatie,Manevra si Legislatie, grilele sunt pt cat. B dar sigur intrebarile sunt valabile si pt celelalte categorii.
 
Am eu "Sportul velelor"(cartea) , e destul de veche dar e in stare buna. Spune cit vrei sa dai pe ea si ne intelegem.
 
Poti oare gasi si aplicatia de exameninare? In foaia "model" sunt trecute tematicile si numarul de intrebari, pentru fiecare. Probabil aplicatia face (aleatoriu sau nu) selectia lor. Ar fi chiar interesant (ca sa nu zic extrem de util) sa exersam pe "real".
Si inca o intrebare: sunt testele pentru ambarcatiuni de agrement? Eu am mai vazut teste de genul acestora, dar erau pentru tot felul de meserii si nu am stiut pe care sa le studiez (ex: electromecanic).
Referitor la carti, da-mi un mesaj pentru detalii.
 
Astea sunt de la ex de conducator ambarcatiuni cat.B. Sunt si pentru alte tipuri de brevete..Aplicatia de examinare nu o am si din cate stiu nu prea o are nimeni.
 
am eu cartea pe care o cauti;important este sa ne vedem sa mergem la un xerox si ti-o trage pe loc;este foarte interesanta ,complexa;sa stii ca sunt multe carti in engleza ff explicite pe care le intelegi privind doar fotografiile;eu sunt interesat de un soft sau aplicatie care sa ma ajute sa proiectez un yacht de 6-8 m din lemn great in sloop...m-a poti orienta cum sa-l procur?telefonul meu:0723190231 si am multe carti,asa ca...
 
salut,
mai poti sa urci o data : ''Teste grila de la autoritate aici : DepositFiles'' ...fisierul pare ca nu mai exista ...
 

Back
Sus