ComPac 23 la vanzare

Minicruiser american Compac 23. Derivor fix lestat de 800 kg, deplasament 1800kg. Barca are 7,30m cu un mic bompres 7,60. catarg 7,5m cu rollfok, 4 vele, genovez, gennaker nou, foc furtuna, randa. barca este din 1992 cu periodoc Harbeck din 2007. Motor yamaha high trust de 9,9 cp cu max 50 ore functionare. are intrum de navig Gps Lowrence nou, anemometru, loch, compas, sonar. cap 6 pers cu 4 paturi - 1 cabina. chiuveta, aragaz, wc chimic. are autopilot pe eche simrad.. momentan barca este in portul tomis. 17000 eu nediscutabil. 0722304788. liviu_marghidan@yahoo.com
 

Atașamente

  • photo-1.jpg
    photo-1.jpg
    87.9 KB · Vizualizări: 451
  • photo-2.jpg
    photo-2.jpg
    63.9 KB · Vizualizări: 400
  • photo-3.jpg
    photo-3.jpg
    64.9 KB · Vizualizări: 435
salutare,
se poate sta nu chiar foarte cocosat. cred ca 1,70. eu am 1,85 si stau in mod frecvent in picioare. cocosat bineinteles. nu e o veselie sa stai in picioare, dar partea buna e ca si daca gatesti stai bine p banchete. simba, ai fost vreodata p o astfel d barca? d unde stii? va invit sa vedeti cum stam la confort. anu asta am fost in grecia si am stat 3 sapt p barca. eu sotia si baiatul meu de 5 ani. intre barcile tractabile cred ca e una din cele mai mari.
 
Prin 2003 cind a inceput sa-mi zbarnaie ideea cumpararii unei barcute cu vele, m-am orientat tot catre asa ceva, usor de transportat, ceva micut, max 23-24 ft., in cabina sa poti sta in picioare. Am vazut multe marci vechi si citeva facute particular. Chestia este ca una scriau prin anunturi, alta vedeam cind ajungeam la fata locului. Aveam impresia ca cei care aveau de vinzare astfel de barcute luau de parasutist pe cei intersati. Cred ca am vazut si un Compac. Daca imi amintesc bine, avea niste plase agatate deasupra prin cabina unde depozita fel si fel de nimicuri si vechituri. La telefon am intrebat daca se poate sta in picioare..."Cit de inalt esti?" " "Atit!" "Cum sa nu? Ca bradu'!". Cind am ajuns la barcuta, am intrat in cabina si... dai cu mersu' piticului...
 
Ultima editare:
N-as zice mersul piticului. stai putin aplecat da nu pe vine. Compac-ul meu nu are nimik atirnat, plase blablauri. e o barca tare misto.
 
10.000 de iepuroi e un pret bunutz pentru o asemenea barca, cu toate dotarile insirate mai sus, inclusiv peridoc si motor. Bafta la vinzare!
 
da e un pret mai mult decat bun. pe mine m-a costat cam 17000 eu. o vind doar ca nu am timp de ea si ca mi-am schimbat cumva pasiunile.
 

Back
Sus