2012-2013 Vendee Globe

Biscaya

Ne ia naiba până ieşim din Biscaya, după cum se anunţă prognoza meteo. O să o tai spre W, eventual în volte pentru ca să prind schimbarea de peste 24-36 ore să am de unde mă lăsa spre sud. Până atunci:
http://youtu.be/6pWfHCeRFvk
 
Fraga 5 - Vendee Globe

Deocamdata îs pe locul 133 (de mii). Cine stie ce ne mai asteapta pana la final? M-au tinut in port vreo 6 ore, până am rezolvat cu viza. Eu le spuneam VISA, în franceză, ei înţelegeau altceva...:)
 

Atașamente

  • FRAGA 5 - VENDEE GLOBE.JPG
    FRAGA 5 - VENDEE GLOBE.JPG
    76.8 KB · Vizualizări: 22
Atentiune! Din nou pe val!

Mi-a luat ceva timp sa repar cirma din babord...Nu stiu, cred ca am lovit cu ea vreun OZN-eu, ceva... Chestia este ca dupa ce am terminat reparatia, am descoperit altceva: inaltimea chilei era putin mai mare decit adincimea apei iar vintul nu sufla de unde trebuia, asa ca nu am avut incotro si a trebuit sa astept ajutor de la mama natura

2012 Tide Table for Ile d´Yeu, Pays-de-la-Loire for fishing <º(((><

Numai bine, sa-ti tragi cizmele de pescar si sa mergi nitel in vizita pe insulitza

Île d'Yeu - Wikipedia, the free encyclopedia


(sper sa fie prima si ultima insulitza vizitata pina la intoarcere)
 
Și ieri înainte de cursă și azi nu am reușit să trec de ”Choose your metric:”.
Aseară când am mai vrut să mai intru nu mergea mai departe după ce îmi alegeam barca.
Cu alte cuvinte nici nu am reușit să mă înscriu.
 
Și ieri înainte de cursă și azi nu am reușit să trec de ”Choose your metric:”.
Aseară când am mai vrut să mai intru nu mergea mai departe după ce îmi alegeam barca.
Cu alte cuvinte nici nu am reușit să mă înscriu.



In jurul orelor 09:00 si 21: 00 (ora Romaniei), este inghesuiala mare pe virtualregatta (hartile cu vintul sunt actualizate si mai toti intra pe site sa vada ce-i de facut si incotro s-o apuce). Incearca sa eviti aceste ore. O alta cauza poate fi conectia ta de internet (cam domoala).
 

Back
Sus