barca mea papuc nedumeriri

Mi-am luat un papuc de 4,3m si as vrea sa stiu ce motor sa-mi aleg pentru a evita anumite documente[habar n-am care] ?Am cumparat barca de la o persoana ce o tinea de mai bine de 2 ani intr-o curte acoperita cu o prelata de masina ,cu un act de mana ,neavind nici un act de provenienta. Omul este un tip serios, fara indoiala.dar o luase si el in acelasi mod..Mi- spus ca este modelul ANA dar am vazut pe net ca ANA are 4,5m[in rest seamana f bine] .Astept niste sfaturi de la voi domnilor si doamnelor,ce tebuie sa fac pentru a fi in regula cel putin pt. lacurile interioare ,va multumesc!
 
Salut!Motor 4 CP maxim si nu ai nevoie decat de benzina ,uramatorul 20 CP maxim dar ai nevoie de permis de navigatie clasa D,urmatorul orice motor dar sa reziste barca si ai nevoie de permis de navigatie si de inmatriculat barca la o capitanie .Stima!
 
Urmaresc de ceva vreme forumul dar am stat deoparte din cauza ca sunt incepator in domeniul barcilor si al motoarelor. Sunt detinatorul unei barci pneumatice, o barca de fibra trimaran cu motor honda bf 15, un motor electric si un motoras Parsun de 2.9 cp. Recent am completat arsenalul cu o barca despre care vreau sa va dati cu parerea. Barca are un motor Mercury 50cp 2t dar vreau sa-i pun un motor mai bun.
 

Back
Sus