PDA

View Full Version : Sesiunea de iarna a cursurilor teoretice de navigatie

Constantin Lascu
4 Jan 2013, 09:35 AM
Incepem anul de studii cu o sesiune de cursuri teoretice la Bucuresti, in zilele de 19 si 20 ianuarie, respectiv 9 si 10 februarie.

Vezi Orarul cursurilor | Constantin Sailing (http://www.scoala-nautica.ro/orarul-cursurilor)

Va reamintesc, cei care au absolvit un curs teoretic pot asista la acelasi curs oricand, de oricate ori.

simba_the_sailor
5 Jan 2013, 01:02 AM
Va reamintesc, cei care au absolvit un curs teoretic pot asista la acelasi curs oricand, de oricate ori.

Idee laudabila si binevenita. Ajuta la improspatarea cunostintelor (in special pentru navigatorii intermitenti si/sau mai mult de teren) .

Constantin Lascu
5 Jan 2013, 07:03 AM
Idee laudabila si binevenita. Ajuta la improspatarea cunostintelor (in special pentru navigatorii intermitenti si/sau mai mult de teren) .

Multumesc! Si pentru partea practica exista aceasta posibilitate, dar este adevarat ca mai parcimonios. Spre exemplu, in delivery de saptamana viitoare vor veni cu mine doi cadeti, ca invitati. Din pacate, dintre cei 7 cadeti invitati, doar acestia doi au putut sa-si faca timp.

gexy
13 Jan 2013, 12:00 AM
Am permis ptr C si D. Ce trebuie sa fac sa am scris si S pe certificat,sau pot conduce si velier daca nu este scris S pe certificat?

Constantin Lascu
14 Jan 2013, 10:38 AM
Am permis ptr C si D. Ce trebuie sa fac sa am scris si S pe certificat,sau pot conduce si velier daca nu este scris S pe certificat?

Trebuie sa urmezi cursurile teoretice si practice de "manevra navei cu vele". Adeverinta obtinuta dupa absolvire, insotita de permis, trebuie prezentate la ANR, de unde se elibereaza un permis nou, avand mentiunea S.

gexy
14 Jan 2013, 11:42 PM
Va multumesc.(am certificatul respectiv dar nu l-am avut cu mine la examen)