Barcaholicul Anului 2012

Cine să fie Barcaholicul Anului 2012?

  • Ada-Kaleh

    Votes: 14 18.7%
  • Alex470

    Votes: 3 4.0%
  • ciby

    Votes: 5 6.7%
  • CrocodiluDiluDilu

    Votes: 10 13.3%
  • DoiNomazi

    Votes: 17 22.7%
  • Florio

    Votes: 43 57.3%
  • Klimm

    Votes: 5 6.7%
  • Mihaif99

    Votes: 5 6.7%
  • Pupezica

    Votes: 18 24.0%

  • Total voters
    75
  • Sondaj închis .

Admin

Administrator
În urma nominalizărilor vă rog votați pe cel (sau cei) care v-au inspirat cel mai mult în 2012. De data aceasta votul este multiplu, adică puteți vota mai mulți barcaholici.
 
Felicitari

Bravo Florio... Sincere aprecieri si felicitari deasemenea!!! Felicitari si tuturor celorlalti participanti !!!

Cat despre mine, ma onoreaza neasteptatul loc 2. :):):) Multumesc mult tuturor celor care m-au votat !!! :):):)
 
Excelent ! Masa, felicitarile (merlot, altceva nu accept :)) si dansul vor avea loc ... sper ca odata cu Salonul Nautic Bucuresti, ca mai repede nu pot ajunge la Capitala. :confused: Daca va felicitati mai repede puneti poze si aici! :noroc:
 
Felicitari Maestre!
Cu acest titlu in palmares va trebui ca in 2013 sa ridici stacheta cel putin la nivelul anului trecut. Prevad un an greu pentru tine si familie in care va veti sacrifica si mai tare pe altarul placerilor nautice!
Felicitari si Pupezicii si sa ne mai incanti si anul acesta cu iesirile tale in Delta.
Deie Domnul Vant bun si valuri potrivite!
 
Multumesc mult, oameni buni, navigatori si de apa iubitori, pentru cum v-ati gandit voi sa ma gratulati cu meritul asta, cand mie mi-a fost imposibil sa departajez meritele multora dintre noi.
Fara sa pot crea o ordine spun ca :
Pentru mine cei DoiNomazi raman in in topul semnificatiei cuvantului "AVENTURA" si nu i-a depasit decat navigatia solitara a lui Constantin, in Pacific, in 2011 .
Pupezica a imbinat aventurile deltaice cu munca laborioasa de documentarist si ne-a facut partasi la toate plimbarile si trairile lui .
Ada Kaleh, capitanul, a facut cu Legendarul si nea Dan, un echipaj de Robinsoni, pe o lotca romaneasca si a strabatut 2500 km de Dunare intr-o vara nebuna. Barba lui si ciolanul legat de catarg, erau marturii ale infratirii salbatice cu natura :)
Crocodilul e calator, scriitor si atat de indragostit de tot ce face, incat ne insufleteste si pe noi !
Pe Alex si Klimm nu stiu ce i-ar putea opri cand planuiesc o iesire pe apa. Cu siguranta nici frigul si nici teama :) .
Mihai si Ciby au fost alaturi de noi cu toate multele lor cunostinte in materie de ambarcatiuni si motoare, lucruri extrem de importante venite din experienta de utilizator .
Si ei sunt doar cei nominalizati mai sus. Dar mai exista si altii care m-au incantat cu cele facute si cu ajutorul lor catre forumisti .
Vincentiu care in permanenta isi construieste cate o "Fraga " :)
Vali cel cunoscut si rascunoscut, cu experienta lui vasta in constructia de ambarcatiuni si generozitatea cu care isi imparte informatiile, dincolo de animozitatile trecutului :) . Cele bune sa se adune ! :)
Nicu- HomeMade (aici lista e lunga de tot. Numiti o calitate umana si putem sa i-o atribuim fara rezerve :) )
Lindor , acest om generos, comandant de nava care in timpul liber si-a pus dispozitie confortul barcii personale, pentru orice barcaholic doritor sa invete cum se manevreaza un velier de 37 ' .
E o enumerare facuta total la intamplare fara nici o ordine a importantei. Cred ca pe orice subdomeniu al forumului gasim oameni extraordinari .
Pe Bogdan Buciu trebuie sa il trecem la mai multe domenii, e polivalent !
Viorel-Nemo e un caz deosebit de prieten si om care tace si face .
Si tot asa...

Credeti-ma ca am in continuare o lista foaaarte lunga de oameni care starnesc inspiratie si admiratie !
 
Excelent ! Masa, felicitarile (merlot, altceva nu accept :)) si dansul vor avea loc ... sper ca odata cu Salonul Nautic Bucuresti, ca mai repede nu pot ajunge la Capitala. :confused: Daca va felicitati mai repede puneti poze si aici! :noroc:

Intalnire si chefuiala ? Noi ne-am testat abilitatile si alaltaieri seara, la Hanul Berarilor :) .
Dar cu ocazia Salonului, punem de o plenara serioasa. Cu cvorum !

Apropo de Merlot, eu sunt pregatit. Dar daca scot si Cabernet-ul nu stiu de sunteti voi pregatiti :D
 
- Traiasca victoria-n alegeri !
....Ura...Ura...Ura...
( Se va exclama, ca pe vremea lu' nenea Iancu !) :))
 
Ultima editare:
Florio va primi un premiu-surpriză de CrocodiluDiluDilu: o nouă carte cu același autograf :) Îl las pe el să dea detaliille ...
 
Stiti ca la noi important e sa ai un prilej, ca sa declansezi un chef. Daca nu exista prilejul, ni-l cream singuri :) .
Ieri noapte am intalnit involuntar dar foarte placut, 5 prieteni :
Gabi Hetruc, Romeo si 3 sticle de vin rosu :)

Ne-au mai putut desparti doar orele 3.30 dimineata
 
Felicitari Florio si Pupezica!

Felicitari celorlalti barcaholici, mai mult sau mai putin vizibili pe forum, care sunt insufletiti de pasiunea comuna pentru ape si ambarcatiuni!

Multumim mult celor care ne-au votat si care prin votul lor ne-au ajutat sa ne simtim mai aproape de Delta, de Marea Neagra, de limba romana, de voi. Ne bucuram ca nu cei doi nomazi au iesit in capul listei pentru ca noi suntem si ramanem prin firea lucrurilor dosr niste musafiri din afara cu mult mai putine merite decat cei ce traiesc in spatiul barcaholic imediat... Cine stie cati ani vor mai trece pana vor mai ajunge cei doi nomazi in Delta, pe malul marii, sau prin Fagaras...

:)
 
Ultima editare:
Stiti ca la noi important e sa ai un prilej, ca sa declansezi un chef. Daca nu exista prilejul, ni-l cream singuri :) .
Ieri noapte am intalnit involuntar dar foarte placut, 5 prieteni :
Gabi Hetruc, Romeo si 3 sticle de vin rosu :)

Ne-au mai putut desparti doar orele 3.30 dimineata

felicitari Florio
 
Felicitari Florio !...dar nu pot sa-i las deoparte nici pe ceilalti care ne-au incantat sufletele cu iesirile si postarile lor...felicitari si multumesc !!!

cu respect

kato
 

Back
Sus