MOTOR BARCA 5 CP PARSUN GENOVO

SALUT TUTUROR AS DORII SA MA AJUTATI SI PE MINE DORESC SA ACHIZITIONEZ UN MOTOR 5 CAI DE LA BULGARI .ACEST MOTOR SE CHEAMA PARSUN DAR ESTE INSCRIPTIONAT GENOVO EI ZIC CA ESTE ACELASI LUCRU STIE CINEVA CEVA FIRMA E LA VARNA, RO PLODEX.EU ASTA E SITE IN ROMANA IAR PE SITE BULGARESC TOT AL LOR APARE GENOVO SITE BULGARESC ESTE FARA RO
 
Salut
Inainte sa achizitionezi un motor incearca sa vezi si partea de mentenanta si service ulterior.
Am auzit de Parsun, dar pe la noi nu prea se "vad" ca sa zic asa. Iar de piese de schimb si consumabile nici vorba.
Asa ca daca gasesti sa iei si unul defect pt piese , nu ar fi rau, sau daca ai vreo sursa de piese de schimb pentru el.
Ma gandesc ca daca il iei second hand nu stii ce e inauntru.

O seara buna
 
multumesc de informatie dar eu am intrebat altceva sii n am zis ca sunt second sunt noi noute cu garantie cu tot doar ca zic ca este parsun dar scrie pe ele genovo intrebarea de ce nu scrie parsun daca sunt una si aceeasi sau o fii diferenta de calitate sau nu stiu pretul este sub tot ce exista pe piata 624 euro nou cu 2 ani garantie
 
Salut,

Motoare Parsun gasesti si la noi in Romania, singurul importator - din cate am vazut eu - este in Bucuresti la motoarebarci.ro. Ei au orice piesa pentru Parsun.
Eu am un Yamaha de 20 cp care mi s-a busit anul trecut in primavara, l-am imprumutat unui prieten care a mers fara apa. Am comandat toate piesele de la Bucuresti de la ei, si piesele au fost identic Yamaha.
Adica piesele de Parsun care mi le-au adus au fost exact pentru motorul meu.
Pe langa ca erau mai ieftine ca la Yamaha s-au potrivit toate, si nu au fost putine, alea din cizma.

Ca idee, piese de Parsun gasesti .
Din cate am auzit eu Parsun e identic Genovo, dar nu garantez. pe la noi am vazut de-astea, dar scrie Parsun pe ele.
Am o cunostinta la Moldova Noua care are un Parsun de 6 ani. ne vedem mereu pe la cazanele mari, vara la pescuit. Nu l-am auzit de probleme cu el.
De ce nu intrebi chiar acolo de unde vrei sa-l iei daca se potrivesc piesele de la unu la altul.

Oricum daca e nou, nu ai nevoie momentan de piese, decat de astea uzuale: pompa de apa, un filtru, elice...iar astea cu siguranta le gasesti la cei de care ti-am zis, din Bucuresti.
E un domn de treaba acolo si poti intreba chiar.
 

Back
Sus