T.I.D 2013

Am deschis acest topic pentru a face cunscuta idea noastra(eu si cativa amici) de a participa la TID pe sectorul bulgaresc incepand de la Vidin si terminand la Silistra. Cativa dintre simpatizantii fenomenului, am luat aceasta idee in vedere datorita problemelor care sunt la organizarea pe teritoriul Romaniei. Deoarece nu mai vrem sa deranjam staful tid din Romania si nici nu vrem sa mai fim acuzati ca suntem oi negre, vrem sa participam in Bulgaria, motivele sunt mai multe, sa le spun avantaje :1) alimentele sunt mai ieftine, 2) la fiecare locatie sunt amenajate locuri de aprovizionare si participantii sunt asteptati cu mancare calda 3) pe traseu sunt sate aproape de apa si pot fi folosite magazinele satesti pentru a te racori cu o bere rece, mult mai ieftina decat in Romania si nu in ultimul rand 4) vremea in aceasta perioada este cea mai stabile si calduroasa.

A fost foarte frumos la bulgari anul trecut.

In concluzie am deschis discutia pentru a vedea cati doritori se gandesc sa se alature grupului pentru Bulgaria.
 
Poi....eu as fi unul dintre doritori. Ma gandisem ca anu' asta sa vin pe sectorul romanesc dar ceea ce ma retinea era senzatia de deja vu incercata chiar din a doua participare. Mi-ar place sa schimb putin peisajul.

P.S. Ca sa nu fiu inteles gresit; nu vreau sa schimb peisajul in sensul geofizic al expresiei. Deci peisajul va ramane acelasi.
 

Back
Sus