motor barca cizma scurta -lunga

am cumparat ieri un motor parsun genovo de 5 cai din bulgaria nou nout .problema este ca pe el in acte sii pe cutie scrie cizma scurta dar l-am masurat de la baza motorului pana deasupra elicei si are 52 cm nu 38 ce parere aveti .l-am cantarit are 24,5 kg ca in catalog adica cel cu cizma scurta cel cu cizma lunga are 25,5 kg am o gonflabila kolibrii km 300 si va intreb este ok cum masor cizma ce se intampla
 

Atașamente

  • 527.jpg
    527.jpg
    34.5 KB · Vizualizări: 276
  • 528.jpg
    528.jpg
    45.4 KB · Vizualizări: 168
Daca aia e poza...Nu l-ai masurat bine ...Eu vad in poza altceva. L-ai masurat tu ...dar nu unde trebuie. Se masoara distanta intre placa anticavitatie (aripioara aia care sta deasupra elicei) si menghina partea de sus. O sa gasesti 40-42 cm. Asta ca placa anticavitatie sta un pic sub apa ...maxim 3cm.
Bine ca ai pus ruleta langa motor cand ai facut poza !!! Am desenat pe poza ta...E CIZMA SCURTA !!! Pune-l pe barca ...si ai grija de el. :)

Pune-l pe barca ,si mai fa-i o poza din spate ...Placa anticavitatie o sa fie 1..3 cm sub fundul barcii.
 

Atașamente

  • Cizma scurta.jpg
    Cizma scurta.jpg
    65.5 KB · Vizualizări: 292
Cat costa, banuiesc ca garantia se rezolva la ei( la bulgari)?
Pune si tu un link de unde l-ai cumparat.
Multumesc
 
cat dadusi pe el si de unde?
eu tocmai sunt in prospectare de un sh sub 5 cai, dar nu stiu nimic despre piata bulgareasca
 
da ala e site de pe care l-am luat am dat 624 euro fara transport ca is din constanta si m-a costat 150 lei drumul deci pret 624 fara transport si 3200 cu transport oriunde in tara iar uleiul e gratis yamalube 10w40
 

Back
Sus