Epoxi

Salut,
D-nilor doresc sa-mi imbrac derivorul si carma cu pe pelicula de fibra/epoxi. Treaba este simpla pentru cineva care a mai facut asa ceva ...banuiesc. Cine ma poate ajuta in zona Bucuresti cu acest lucru ?
Multumesc,
 
Salut,
Acest lucru doresc si eu la Mangalia, sau de unde sa iau fibra. Joi sunt la Bucuresti, gasesc fibra la Policolor, la intrarea de pe A2, eu nu prea am timp fiind si cu copii sa colind, mai trebuie am inteles si niste gelcoat. Poate un sfat cum se pune fibra, fiindca ma minte un meserias de 2 saptamnani!
 
Am folosit eu Top Amorsa Epoxy de la Europlastic din Bucuresti. E excelenta. Am folosit si Epiphen, e la fel de buna dar e mai ieftina. 4 kg de epoxy + 2 kg de intaritor au costat parca 240 de lei. Se face raport de 2:1.
Mai am nevoie de 1 kg de rasina si 0.6 kg de intaritor. Cine se baga pentru restul?
 
Eu, cat costa? si ce cantitate imi revine? vreau sa incerc sa dau fibra pe ceva, sa vad cum e prima oara.. Sunt in Bucuresti de luni pana vineri:titanic:
 
M-am uitat pe factura si a costat 230 lei. Dupa cum am spus, 4 kg epoxy + 2 kg intaritor. Daca iau eu 1 kg +0.5 intaritor, ar fi 230 : 4 = 57,50 lei (prima oara am zis gresit 0.6 kg la intaritor). Tie ti-ar ramane 230-57.5 = 172.50 lei.
Tot din Bucuresti sunt. Cumperi tu sau eu? Daca esti prin zona Drumul/Taberei/Militari/Valea Cascadelor ar fi mai aproape de tine. Eu trebuie sa-mi fac drum pe acolo. Au program pana la 16.00 parca.
 

Back
Sus