Cazare barcuta in Constanta

Am nevoie de cazare pentru Broscuta vreo doua zile intr-o curte, incinta pazita sau similar, in Constanta sau Mamaia cam de pe 2 iulie pana pe 5 dimineata, multumesc anticipat pentru orice ajutor, sugestie!
Barca are 3m lungime si 1,4m latime, poate sta si pe o parte, platesc si o suma rezonabila bineinteles.
 
Asta e o problema grea si nu prea :), depinde cit vrei sa dai si ce vrei sa faci cu barca. Presupun ca vrei sa te si plimbi cu ea in timpul asta, nu sa o tii intr -o curte la 1/2 de ora de mers (cu masina) fata de apa.
Pe Siutghiol cel mai ieftin cred ca este Club Nautic Pinguin Mamaia - TURIST INFO .ro. Acolo tineam si eu iola, toata vara.
La mare, situatia se complica, eu nu stiu pe nimeni de incredere unde sa poti lasa barca pe plaja, cu paza. Sint multi care au skijeturi, dar nu -i cunosc. Bineinteles, mai sint si porturile amenajate (Tomis, Eforie, etc) dar cred ca nu e cazul. Informativ, la Eforie, daca stai mai putin de o luna, te costa 8 euro/zi + TVA.
Daca iti place vacanta la cort o varianta buna ar fi campingurile din Mamaia Nord, Tabara Navodari sau Vadu. Poti sa "dormi cu barca" :) o ai tot timpul sub ochi si poti sa iesi pe apa cind ai chef.
 
Trec in pasaj spre Delta, nu prea cred ca vreau sa ma dau cu barca in acest timp asa ca si o curte ar fi buna. Ma gandeam intr-adevar la camping GPM dar asta inseamna sa ma rup de gasca. Am sa pun o intrebare si la Pinguin, mersi!
 
Multumesc mult domnule comandant, dupa cum am spus prefer in zona de nord Constanta, Mamaia. Nu ca nu regret o intalnire cu Lindor, echipajul, si o iesire pe mare ...
 

Back
Sus