GPS-uri Garmin

etrex

etrex
Vand echipamente Garmin www.gpsmagazin.ro

Avand in vedere ca le vand legal (factura, garantie, suport tehnic, etc) pot spune ca am cele mai bune preturi. Suportul tehnic este asigurat sapte zile din sapte si consider ca e cel mai bun din Romania :D
Dupa cum veti vedea in site produsele sunt variate, outdoor, marina (gps plus sonare), auto, fitness.
In cazul in care nu stiti ce sa alegeti nu ezitati sa intrebati, nu recomand niciodata echipamente scumpe daca nu ai nevoie de ele. Raspund la orice intrebari legate de produse Garmin.
 
Pai asa spune! Uite ca reclama gratis, dar onesta, sau parere personala cum vreti sa o luati, mi-a vandut GPSul rapid si eficient, mai repede decat altii mai mari sa-mi raspunda macar la email.

Vreau un acumulator pentru 550-ul meu daca se poate?
 
Pai asa spune! Uite ca reclama gratis, dar onesta, sau parere personala cum vreti sa o luati, mi-a vandut GPSul rapid si eficient, mai repede decat altii mai mari sa-mi raspunda macar la email.

Vreau un acumulator pentru 550-ul meu daca se poate?

Se poate dar nu pot sa-ti dau momentan un pret si un termen de livrare. Zilele astea fac o comanda de marfa si te voi informa asupra pretului si a termenului de livrare. Ar fi bine daca mi-ai da Part Number-ul de pe baterie.
 
Ultima editare:
E 361-00038-01, daca pretul e cam ca pe-afara, te rog comanda fara confirmare, iau sigur. Mersi!

Am comandat bateria, nu am putut obtine un pret deoarece nici furnizorul nu stia cat costa, e prima oara cand se loveste de o cerere pt produsul acesta, oricum nu are preturi mari si ar trebui sa vina in 7-8 zile lucratoare, la Garmin Romania dura 1 luna sa o aduca.
 
Multumesc, apreciez efortul, mai ales ca-i vorba de un produs de nisa. Ma mira totusi aprecierile furnizorului, nu e deloc comercial, si apoi netul are destule oferte pentru bateria in cauza - cat de serioase, cine stie.
 
Multumesc, apreciez efortul, mai ales ca-i vorba de un produs de nisa. Ma mira totusi aprecierile furnizorului, nu e deloc comercial, si apoi netul are destule oferte pentru bateria in cauza - cat de serioase, cine stie.

Furnizorul meu se ocupa in mod special de produsele outdoor/marina si din acest motiv nu tine pe stoc si nici nu are cereri dar fiind dealer Garmin are acces la orice produs.
 
Sonar Garmin Fishfinder 160C - 947 lei (TVA inclus)

Fishfinder 160C este o optiune accesibila pentru un sonar color destinat pescarilor amatori care pescuiesc în primul rând în lacuri cu apã dulce. Ecourile de pesti si informatiile despre fund sunt indicate clar pe afisajul color, luminos, lizibil în lumina soarelui, pentru a vã fi mai usor sã cercetati locatia de pescuit. Fishfinder 160C oferã un transductor cu douã fascicule pentru performante mai bune în ape putin adânci. Precum toate dispozitivele Garmin de localizare a pestilor, 160C este robust, impermeabil si poate rezista elementelor din mediul ambiant.
Fishfinder 160C va pune la dispozitie de asemenea si Ultrascroll™ care vã permite sa obtineti o frecventa mai rapidã de reîmprospãtare a afisajului sonarului. AutoGain, precum si sporirea reglabilã de cãtre utilizator, este de asemenea o functie standard în cazul noilor dispozitive de localizare a pestilor Garmin.

Pachetul Sonar Garmin Fishfinder 160C contine:
-Fishfinder 160C
-Transductor cu montaj la pupa
-Cablu alimentare
-Suport
-Manualul proprietarului


Specificatii:

Dimensiuni WxHxD: 15.5 x 12.4 x 7.4 cm
Dimensiune display WxH: 8.0 x 8.0 cm
Rezolutie display, WxH: 128 x 128 pixeli
Tip display:: 16-culori CSTN
Greutate: 499g
Rezistent la apa: Da, standard IPX7
Alarme sonore: Da
Compatibil cu sonar Dual-frequency: Da
Compatibil cu sonar Dual-beam: Da
Split-screen zoom: Nu
Ultrascroll: Da
See-thru® technology: Da
Fish Symbol ID: Da, 4 marimi
AutoGain Technology: Da
Whiteline: Da indica fundul apei, dur sau moale
Temperatura apei: Da
Senzor temperatura inclus inpachet: Nu
Masoara viteza apei: Da
Frecventa: 80/200 kHz dual beam
Putere transmitere: 150W RMS, 1200W peak to peak
Tensiune alimentare: 10-18 Volti
Adancime maxima: 300 metri
Unghiul conului: 45° sau 15° (dual beam)

Pentru alte informatii ma puteti contacta sau vizitati pagina producatorului.
 

Atașamente

  • ff 160C.jpg
    ff 160C.jpg
    30.4 KB · Vizualizări: 71
Ultima editare:
Cu bucurie si oarece mandrie :D va anunt ca am devenit importator oficial pentru produsele RAM-Mount. Pentru cei care nu stiu RAM-Mount este cel mai mare producator de suporti pentru produse electronice (gps-uri, laptop-uri, telefoane, camere foto).
In cazul in care sunteti interesati cautati produsul pe site-ul www.ram-mount.com iar daca nu il regasiti pe http://www.gpsmagazin.ro/RAM-Mount.html ma puteti contacta pentru pret si disponibilitate.
Diferentele de pret sunt date de TVA (19%), taxe vamale (8%) si transport 2%.:mad:

http://www.gpsmagazin.ro/RAM-Mount.html
www.ram-mount.com
 
Bine de stiut :)

Foarte faine produsele RAM, folosesc pentru enduro un suport de GPS pe gidon (pt. masina am un suport ventuza), foarte multumit pana acum. Am avut cateva cazaturi cu motorul, aparatorile de ghidon s-au rupt, manetele s-au rupt, GPS-ul rezistat eroic, suportul nu s-a indoit, nu s-a clintit.
 
Bine de stiut :)

Foarte faine produsele RAM, folosesc pentru enduro un suport de GPS pe gidon (pt. masina am un suport ventuza), foarte multumit pana acum. Am avut cateva cazaturi cu motorul, aparatorile de ghidon s-au rupt, manetele s-au rupt, GPS-ul rezistat eroic, suportul nu s-a indoit, nu s-a clintit.

Asa este, sunt produse foarte bune si nu o zic ca sa-mi vand marfa. A venit astazi un client sa cumpere un Legend HCx sa-l puna pe un enduro, cand i-am aratat suportul nici nu a stat pe ganduri desi nu mai auzise de RAM-Mount pana acum.
 
GPSMAP 520s - 2934 lei (TVA inclus)

Cel mai bun pret din Romania, la Garmin Romania costa 3260 lei.

GPSMAP 520s dispune de un display color cu diagonala de 12,7 cm de tip QVGA cu o rezolutie de 240 x 320 pixeli. Marimea display-ului faciliteaza cautarea punctelor/zonelor de care sunteti interesat plus o orientare mai usoara. Unitatea este rezistenta la umezeala si ploaie conform standardului IPX7, astfel poate fi montata oriunde pe barca. In cazul montarii in cabina este posibila atasarea unei antene externe (nu este inclusa in pachet) pentru a imbunatatii/asigura receptia semnalului satelit. Alimentarea se face la instalatia barcii la un voltaj cuprins intre 10 – 35 Volti si are un consum maxim de 15 watt. Unitatea nu dispune de baterie interna.

GPSMAP 520s poate inregistra 1500 de waypoint-uri cu nume si simbol grafic, 20 de rute si 20 track log-uri salvate (10.000 puncte). Toate aceste informatii pot fi transferate si salvate pe PC. Unitatea poate fi folosita in diverse aplicatii, orientare sau masuratori (distanta, adancime). Unitatea poate fi setata si in sistemul STEREO 70 devenind astfel util pentru cei ce doresc sa efectueze masuratori de adancime sau perimetre pe lacurile sau raurile din tara.

In afara de harta de baza in format Garmin acest model mai dispune si de o harta de baza sub forma unei imagini din satelit. GPSMAP 520s este prevazut si cu un slot de card SD (Secure Digital) pentru a adauga harti detaliate :

- Harta Romaniei ROAD 2008, aceasta contine Delta Dunarii detaliata si coasta Marii Negre.
- Harti maritime detaliate Bluechart
- Harti maritime Bluechart g2 Vision SD cu perspectiva 3D sub apa in zonele de coasta

Acest model dispune de un sonar cu o putere de 500 watt (RMS) sau 4000 watt (peak to peak) in frecventa dubla iar 400 watt (RMS) sau 3200 watt (peak to peak) in modul raza dubla (dual beam). Acesta dispune de frecventa dubla (200 kHz/50kHz) si de raza dubla (dual beam) pentru ape adanci sau putin adanci. Sonarul poate identifica patru marimi de pesti, “white line” pentru fundul apei, control asupra sensibilitatii sonarului (Manual Gain).Adancimea maxima de operare a sonarului este de 500 metri.

Cu ajutorul cardurilor BlueChart g2 Vision puteti obtine o perspectiva 3D atat in apa cat si deasupra apei (Nu sunt disponibile pentru zona Marii Negre).

Pachetul contine:

Pachetul Chartplotter Garmin GPSMAP 520s contine:

-GPSMAP 520s
-Montaj cu înclinare/pivotare
-Capac frontal de protectie
-Cablu alimentare/date
-Senzor sonar (transducer)
-Manualul proprietarului
 

Atașamente

  • rf-lg.jpg
    rf-lg.jpg
    18.8 KB · Vizualizări: 41
Ultima editare:
Incepand de saptamana viitoare (miercuri-joi) voi avea disponibile gps-uri Garmin Zumo 500, pret 1840 lei, TVA inclus. Garantie doi ani, bonus - card de memorie 2 GB ! Banuiesc ca modelul numai necesita prezentare fiind arhicunoscut. Totusi daca aveti intrebari nu ezitati.

Pachetul contine:

Zumo 500

MapSource® City Navigator NT DVD (full coverage)

Suport moto

Husa

Incarcator de casa

Cablu de alimentare 12V

Cablu USB

Custom caps (silver and black)

Garmin stickers

Manual
 

Atașamente

  • zumo 550.JPG
    zumo 550.JPG
    12.6 KB · Vizualizări: 38
Lichidare de stoc!

Sounder GPSMAP 520s - gps cu sonar, pret 2650 lei TVA inclus, garantie 2 ani. La Garmin Romania costa 3260 lei.

GPSMAP 60CSx - gps outdoor, pret 1260 lei cu TVA inclus. Acest model este varf de gama si practic face orice, inregistreaza traseu, waypoint, incarca orice harta in format Garmin, face rute manuale dar si automate (ruteaza ca un gps auto), waterproof. La Garmin Romania costa 1600 lei.

Oregon 200 - gps outdoor cu touchscreen, pret 1060 lei cu TVA inclus, garantie 2 ani. La Garmin Romania costa 1350 lei.
 

Back
Sus