barca nova marine2 army 43

salutari. am o barca din fibra si sunt fff. mutumit de ea . datorita faptului ca vreau sa merg la dunare si cu un peridoc , o barca de aproape 6 metri este f. greu aproape imposibil sa intri pe potecile care duc spre locurile de pescuit spre pe malul dunarii si sa o si poti lansa la apa ... am achizitionat o barca gonflabila 'nova marine2 army 43' an fabricatie 1993 . ma intereseaza daca are cineva cunostinta din ce material este confectionata [ pvc sau hypalon ] are mici defecte [dezlipita] vreau sa o reconditionez. nu stiu ce adeziv pot sa folosesc , poate aveti idee sa -mi da-ti un sfat... multumesc anticipat
 
Ultima editare:
ce am gasit eu pe situri de specialitate 'nova marine' lucreaza numai cu hypalon si sunt 3 metode prin care poti verifica materialul sa fi sigur daca este hypalon sau pvc. [ dupa culoare in interior...cu acetona..etc.]
 
Ultima editare:
am gasit adeziv, ma intereseaza vopsea pt. hypalon ce am gasit in vre-o 3 locuri una tuff-coat firma australia sau america si doua in europa dar nu au la noi distribuitori. pt. o barca ca asta 4,5m te duce cam 200 euroi vopsea doi componenti si un grund +transportul , treaba este ca pe forumuri nu toti sunt multumiti [ reclama sufletul comertului] are cineva stiinta de alta varianta?
 

Back
Sus