sfat achiziție

Ahoy dragii mei barcaholic
În ultimul timp încerc sa îmi vând bărcuțele din dotare și sa upgradez la una mai seaworthy.
Așadar. ...ce părere aveți despre barca asta: Barca pneumatica fund fibra 6 persoane+motor yamaha Piatra Neam
Ce ar trebui sa verific?
Ce material o fi?Vânzătorul habar nu are.Spune ca barca se numește Clipper 4.2. Eu nu am reușit sa găsesc nimic pe net despre numele ăsta de barcă.
Motorul(Cum îl verific)?
Cum înmatriculez peridocul și cât costa oare?
Vânzătorul spune ca are acte din Italia la toate.
Și orice alt răspuns legat de întrebarea mea!
Cu drag,
Marius
 
Ahoy dragii mei barcaholic
În ultimul timp încerc sa îmi vând bărcuțele din dotare și sa upgradez la una mai seaworthy.
Așadar. ...ce părere aveți despre barca asta: Barca pneumatica fund fibra 6 persoane+motor yamaha Piatra Neam
Ce ar trebui sa verific?
Ce material o fi?Vânzătorul habar nu are.Spune ca barca se numește Clipper 4.2. Eu nu am reușit sa găsesc nimic pe net despre numele ăsta de barcă.
Motorul(Cum îl verific)?
Cum înmatriculez peridocul și cât costa oare?
Vânzătorul spune ca are acte din Italia la toate.
Și orice alt răspuns legat de întrebarea mea!
Cu drag,
Marius

Salut,
Nu ma pricep la pneumatice, dar iti raspund pentru motor si peridoc.
Cei mai in masura sa-ti spuna despre starea motorului sunt cei de la reprezentanta. Daca are calculator, e floare la urecehe, a inregistrat tot. Daca nu cel putin o compresie trebuie sa-i iei si apoi sa faci o proba la banc si pe apa. Eu m-as duce inainte la reprezentanta le-as "spune" ca vin cu un motor la testare si apoi l-as lua pe vanzator sa asiste.
Cu peridocul e simplu, daca are actele italiene si aprobarea de tip a constructorului -te duce pe la 5-600 RON. Daca e artizanal e mai complicat, trebuie facut un proiect aprobat la RAR si apoi inspectat. 1000-1200 RON in total.
Bafta!
 

Back
Sus