Barca mea Starcraft

Salutare cu respect
Sunt un nou venit atat pe forum cat si in lumea barcilor
Asa a fost sa fie sa ma procopsesc cu o barca. O aliniere de planete sau alta cauza dar dupa ce am primit o oferta de nerefuzat barcuta pe care o sa o prezint mai jos a ajuns la mine in curte toamna trecuta. Dupa ce a trecut euforia achizitiei au venit intrebarile... din ce in ce mai multe... ce naiba mi-a trebuit, ce fac cu ea, unde ma dau, cu cine, de unde invat....si muuulte altele. Am decis sa o iau mai usor si am inceput cu intrarea in legalitate -
1. am inmatriculat barca si i-am schimbat numele.(cine stie ce dimensiuni trebuie sa aiba numarul de inmatriculare si numele barcii si unde trebuie aplicate pe barca?)
2. am inmatriculat peridocul - o intreaga aventura pentru ca se dovedise ca afost radiat din oficiu... noroc ca nu se platesc taxe la remorci si in cele din urma am reinmatriculat dracia.
3. ca sa tractez peridocul - imi trebuie categoria E - scoala TEO - examene si am carnetul in buzunar.
4 carnet de barca - cu ajutorul unor prieteni in doua sesiuni initial D-ul si apoi C-ul
Acu trebuie pregatita barca - aici am multe necunoscute. Pentru iarna am facut ce trebuie cu scosul apei din galerii, antigel , spary de conservare in carburator etc...
Trebuie schimbate uleiurile - cum? banuiesc ca exista niste pompite speciale
Trebuie curatata partea de sub linia de plutire de vegetatia pietrificata - cum si cu ce?
Ce mai trebuie facut la barca inainte sa o pun pe apa?

Si acum barca

Model STARCRAFT 2012 cu motor V8 Mercruiser carburator in jur de 250 de cai. Lungime 6,15, latime 2,59. 5 locuri pe scaune si doua in cabina. Noul nume NATALI

131607121.jpg


131607130.jpg


131607174.jpg


131607182.jpg


131607186.jpg


131607366.jpg
 

Back
Sus