Lacul Bezid 20 aprilie 2009

Frumoase poze. Dupa 1 mai, voi fi si eu "available" si, de atunci incolo, cel putin inca un D4 va mai fi pe balta.
Dar, pana atunci, un test de vasle de la "depozitul" din apropierea Reghinului, la Tg Mures, pe raul Mures

Vant de la pupa!
 
Asa "e" unii norocosi

Ati fost niste fericiti. Eu toata ziua de 20 aprilie 2009 am studiat planurile lui "Enola" de pe http://www.dinghy.pl/26m_pram.htm pe care ma bate gandul sa o fac. Gigi, ai anuntat ca scoti miniegoistul la vanzare. Ti-a mai ramasa rasina, epoxy, fibra, ceva, poate te scap de cateva Kg pt barcuta mea, daca nu mi-au luat-o altii inainte?

Sa va tina Dumnezeu obiceiul!
Lipan 68
 
Salut Gigi
Sa va tina Dumnezeu obiceiul cum zice si Lipan ati petrecut fain.
Vreau sa te intreb daca stii cumva pe lacul Iernut te lasa sa "te dai" cumva cu caiace si yole ca ar fi mai aproape de mine cand vin pe acasa?
Merci
Levy
 
@ Gigi
Ciar asa aproape nu,dar vecini:D,am cumparat o casa la tara in judetul alba langa com. unirea si as fi putut veni "peste deal" sa ies la hanul pescarilor din luncani si de acolo mai departe spre ludus,ienut.Asta daca era sa fie accesibil.Pana la bezid as avea in jur de 100km.Am chiar langa mine un lacusor de vreo 600m lungime si 90m latime.Dar inca n-am fost sa vad ce-i d el daca e voie sau nu sa te dai pe el:D
 

Back
Sus