Bors de peste

S-a intamplat la Vadeni intre Galati si Braila, mare miting mare. Aviatic!

Galati
vadeni_galati.jpg


Braila
vadeni_braila.jpg


Bacul Braila - Smardan
vadeni_braila_bac.jpg


Muntii Macin
vadeni_macin_creastaNS.jpg


Bratul Macin inainte de Smardan
vadeni_smardan.jpg
 
Am stiut de miting,dar sambata am lucrat pana seara,iar duminica pe la pranz,cand eram cu caiacul pe Dunare,in zona trecerii bac,am vazut un aparat micutz care a zburat,pe deasupra malurilor si la un moment dat chiar a coborat mult in dreptul plajei de pe malul tulcean....erati in avion ?
 
Guzi, nu stiu daca a fost Cosmin cel care te-a survolat, dar stiu sigur ca el a fost cel care m-a survolat pe mine cand eram in gradina si-i faceam semn cu un bidon de red bull de butuc :). Am fost la Vadeni vineri seara si l-am cunoscut pe Cosmin, un om deosebit din nobila tagma a aviatorilor :rolleyes:. M-am simtit acolo ca pe vremea taberelor CNOP sau UTC, cand eram rupti de jegul inconjurator si ne traiam pasiunea la maxim. Merci de invitatia la Vadeni, Cosmin, si imi pare rau ca n-am ajuns si sambata, dar lasa ca avem timp de acum incolo, poate pe balta :p

Apropo Guzi, cum iti plac batranii nostri munti Tutuiatu, Moroianu si Priopcea vazuti din aer?
 
Apropo Guzi, cum iti plac batranii nostri munti Tutuiatu, Moroianu si Priopcea vazuti din aer?[/QUOTE]

"Fagarash iesit la pensie"mon Cher...cred ca mai interesanta e impresia celor ce au de a face cu ei prima data-n viatza...cat despre mine,ei reprezinta echivalentul drageurilor"Tic-tac" :) ...(se pot face excursii complete(care pot fi si istovitoare) cu dus-intors de acasa,de dimineata pana-n seara).ceea ce le reprosez eu ,lipsa unei partii de sky ,in reszt toate bune si frumoase
 
Ce sa mai spun, multumesc Vali pentru intalnire, pacat ca nu ne-am vazut a doua zi, ai pierdut borsul de peste care chiar a fost:
vadeni_bors.jpg


si dupa aceea un magic foc de tabara:
vadeni_foc.jpg


Sper saptamana asta sa ajung in Delta pentru o plimbare, va rog sa-mi urati sa nu folosesc 112 si sa pot prezenta un mic "trip report" jurnal de calatorie cu gonflabila si 4CP, momentan in santier de imbunatatire in sufragerie :banana:.
 
Lasa Cosmin ca din fericire nu duc lipsa de peste, dar imi pare totusi rau ca am ratat atmosfera de sambata seara :eek:. Cand cobori in Delta, daca nu ne sincronizam cumva, nu uita sa-mi ceri numerele unor baieti de la Politia de Frontiera, fiindca ei sunt cei mai mobili in caz de nevoie, si sunt oameni de isprava.
 
?

Prin Braila n-am mai trecut de un car de ani...


Pe malu' Brailei, in aval de trecerea cu bacu', daca vad eu bine, acuma este un cheu, macarale si ceva deposite...

Ce-i acolo? Port nou, ceva?
 
Ultima editare:

Back
Sus